Onu Eskimo tähistab täna Tartus oma 104. sünnipäeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Onu Eskimona tuntud legendaarne jäätisetööstur ja vanim eesti ettevõtja Evald Rooma sai täna 104-aastaseks.

Väärika tähtpäeva puhul olid Evald Roomat õnnitlema tulnud nii kauaaegsed tuttavad kui ka Tartu linna esindajad koos linnapea Urmas Klaasiga. Õnnesoove ja jäätiseid jagasid ka Onu Eskimo jäätiseretsepte ja -pärandit edasikandva kodumaise jäätisetööstuse Balbiino esindajad - juhataja Kaido Salurand ning turundus- ja kommunikatsioonijuht Enel Kolk.

"Tagasivaatavalt võin ma seda öelda, et jäätised ja nende valmistamine on olnud minu elu suurim kirg. Ma ei keela kunagi endale päevas ühte külma maiustust ning külaliste jaoks hoian alati Onu Eskimo jäätiseid külmkapis varuks. Mu meele teeb rõõmsaks, et sain täna omanimelisi jäätiseid süüa koos nii paljude heade inimestega, kes mind kaugemalt ja lähemalt õnnitlema on tulnud," ütles eakas jäätiselegend Evald Rooma ja lisas tervisetoostiks soovi: "Peaasi, et kõigil oleks hea!"

"Onu Eskimot iseloomustab vaieldamatult kõige paremini sõna "legendaarne". Alati heatujuline ja särasilmne Evald pole mitte ainult eeskujuks oma positiivsuse ja vitaalsusega vaid ka oma ärieetika ja põhimõtete kaudu, mida ta meie rõõmuks alati meenutab. Evaldi lihtsad tõed, et tooraine peab olema parim ning toode värske, kehtivad ka meil Balbiinos. Evald on osanud südamega äri ajada ning see ongi tema edu suurim saladus," ütles Kaido Salurand.

Onu Eskimo sünnipäeva puhul pakkus Balbiino Jätsiabi Onu Eskimo kodu juures linnaelanikele tasuta jäätist.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: