Eesti Pank otsib kujundust kolmele erinevale mündile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eurod.
Eurod. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti Pank kuulutab välja Paul Keresele, Jaan Poskale ja Rio de Janeiro suveolümpiamängudel osalevatele Eesti sportlastele ja delegatsioonile pühendatud müntide kujunduskonkursi, millest oodatakse osa võtma nii üksikisikuid kui ka autorite kollektiive.

Nii Jaan Poska kui olümpiamängude müntide kohustuslikeks elementideks on Eesti Vabariigi suur riigivapp, tekst "Eesti Vabariik" ja aastaarv 2016 mündi esiküljel ning nimiväärtus koos eurotähisega (10 €). Jaan Poska mündi kujunduses tuleks kasutada selle tagaküljel Poska portreed või selle elementi. Rio de Jainero olümpiamängu mündi tagaküljel peaks näha olema Eesti Olümpiakomitee logo. Mündi kujunduses ei tohi kasutada Rahvusvahelise Olümpiakomitee ja Rio de Janeiro olümpiamängude korralduskomitee kaitse all olevaid sümboleid.

Mündid antakse välja, sest 2016. aastal möödub Eesti riigimehe Jaan Poska sünnist 150 aastat ning toimuvad suveolümpiamängud. Olümpiamängudele pühendatud meenemüntide emiteerimine on Eesti Panga pikaajaline traditsioon alates 1992. aastast.

Nõuetekohaselt vormistatud kavandite esitamise lõpptähtaeg on 18. august 2015 kell 12.00. Kavandid tuleb tuua või saata Eesti Panka aadressil Mündižürii, Eesti Pank, Estonia pst 13, 15095 Tallinn.

Kujunduskonkursil osalev autor või autorite kollektiiv võib esitada ka mitu kavandit ühe mündi kohta. Eesti Panga kokku kutsutud žürii teeb meenemüntide kujunduskonkursi tulemused teatavaks hiljemalt 11. septembril 2015. Mõlema võidutöö eest makstakse pärast müntide emiteerimist auhinnatasu 2000 eurot.

Tänasest kuni 18. augustini käib ka Paul Keresele pühendatud 2-eurose mälestusmündi kujunduskonkurss, mille kohta võib rohkem infot leida siit. Mälestusmünt antakse välja, sest 2016. aasta jaanuaris möödub Paul Kerese sünnist 100 aastat. Mündi rahvusliku külje kujundus on sellisel juhul uus, kuid euromüntide tavapärane ühine külg jääb samaks.

Eesti Pank kogub ettepanekuid meene- ja mälestusmüntide väljaandmiseks panga posti ja e-posti aadressi ning Eesti Panga veebilehe liidese kaudu. Laekunud ettepanekud esitab Eesti Pank analüüsimiseks ja eksperthinnangu saamiseks nõuandvale kogule. Nõuandva kogu ettepanekute põhjal otsustab Eesti Panga juhatus meene- ja mälestusmüntide tootmise.

Nõuandva kogu tööd juhib Mart Laar, selle liikmed on Aino Lepik von Wirén, Piret Õunapuu, Ivar Leimus, Raul Rebane, Toomas Kiho ja Lauri Vahtre.

Varem Eesti Panga poolt välja antud erimünte saab näha siit.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: