Polygoni suvelavastus toob vaatajateni kaasahaarava armunelinurga ({{commentsTotal}})

Etenduse
Etenduse "Palju õnne argipäevaks!" tegijad Autor/allikas: Kristel Treier/Polygon

Polygon Teater lavastab sel suvel Vana-Antsla mõisa aidas Jaan Tätte näidendi "Palju õnne argipäevaks!".

Lavastaja Tamur Tohver pakub publikule paeluvat armunelinurka, mida etendavad näitlejad Inga Lunge, Karin Rask, Toomas Täht ja Maarius Pärn. Tohver ütleb, et kuigi tegu on komöödia ja suvelavastusega, siis millegi kerglase või pinnapealsega Polygon vaatajaid ei peta.

"Seda näidendit on kogu aeg lavastatud kui suurt komöödiat, kuid selles on olemas ka valus eluline sõnum," märkis lavastaja. "Näiteks see, kuidas me koos elades teineteist ära unustame ning iseenda ootusi kaaslasele produtseerime. Teeme seda hoolimata sellest, et teine pole kunagi selline olnud, nagu meie ette kujutame. Ja siis oleme pettunud. See on inimsuhetes väga tavaline," selgitas Tohver.

Kuigi näidendis on tema sõnul piisavalt ainest ka draamatükiks, saab lavastusest kergesti jälgitav lugu. "Aga lõbus ei tähenda, et see oleks kerglane. Me ei tee mingit projekti, mille eesmärk on kiirelt raha sisse tuua,” lausus lavastaja.

Tema arvates ei ole mõtet teha kunsti kunsti pärast. "Kui kunst on nii keeruline, et mitte keegi sellest aru ei saa ja see inimesteni ei jõua, siis see ei muuda maailma,” usub Tohver.

Tätte näidend räägib loo nooremas keskeas paarist, Anetist (Karin Rask) ja Fredist (Maarius Pärn), kelle abielu on 17 koos elatud aasta järel muutunud rutiinseks ja etteaimatavaks. Nii otsustabki välisreisile sõitnud Anett elule värskust lisada ja toob kaasa üllatava "kingituse" – Manfredi (Toomas Täht, Saksamaa Hessisches Staatstheater Wiesbaden). Tekib armukolmnurk, või koguni nelinurk, sest väga olulist rolli hakkab mängima ka naabrinaine Anna (Inga Lunge), kellel on tekkinud omad lootused. Olukord paneb proovile mitte ainult abielu, vaid kõik traditsioonilised väärtused.

Esietendus toimub 31. juulil Vana-Antsla mõisa aidas. Samas kohas saab etendusi näha veel ka 1., 6., 7., 8., 13., 14. ja 15. augustil. Augusti teises pooles näeb etendust Alatskivi lossis.

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: