Juulis sõlmib Lääne-Virumaal abielu rekordarv paare ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: AFP/Scanpix

Tänavu on Lääne-Viru maavalitsusele laekunud rekordiliselt 48 avaldust sooviga naituda just heinakuul.

"Tavaliselt jääb juulikuus jah-sõna ütlejate arv 30 kanti, tänavu on tegemist rekordiga," rääkis Lääne-Viru maavalitsuse perekonnaseisuametnik Terje Pärnasalu. Mullu juulis sõlmisid Lääne-Viru maavalitsuse perekonnaseisuametnikud 36 abielu.

Pärnasalu ütlusel leiavad Lääne-Viru maavalitsusse tee ka paljud Tallinnas elavad paarid, kes Tallinna Perekonnaseisuametis sealse abiellujate rohkuse tõttu pikka järjekorda jäävad ja endale sobivale kuupäevale enam ei mahu või kes tahavadki maavalitsuses privaatsemalt ainult kahekesi ilma suure saali ja külalisteta abielu registreerida.

Senine abiellujate rekord kuulub 2008 aasta augustikuule, kus Lääne-Viru maavalitsuse perekonnaseisuametnikel tuli sõlmida 49 abielu. Seda arvu paisutas aga maagiline kuupäev 08.08.08, mil soovis abielluda 11 noorpaari.

Tänavu juunis sõlmiti Lääne-Viru maavalitsuses 19 abielu, augustikuuks on tänase päeva seisuga naitumise soovi avaldanud 17 paari. See viimane arv võib aga veel muutuda, sest terve juulikuu jooksul saab veel avaldusi esitada.

Perekonnaseisuametniku sõnul sõlmitakse julgelt pooled või isegi rohkem kui pooled kogu aasta abieludest just suvekuudel.

"Eks kindlasti on see seotud ka meie põhjamaa karmi kliimaga. Kolm üürikest suvekuud on pulmade pidamiseks ilus aeg: on soe ja päikeseline, loodus õitseb ja meel on rõõmsam. Ja juulikuu on ju suve süda," märkis Pärnasalu. Ta tunnistas, et abiellumine hakkab jälle au sisse tõusma.

"Teeb ainult rõõmu, et nii palju inimesi on otsustanud oma elud ühendada. Tugev pere tähendab ka tugevat kogukonda. Mida tugevam on kogukond, seda paremini läheb kogu maakonnal," tunnustas Lääne-Viru maavanem Marko Torm värskeid ja tulevasi noorpaare.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: