Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sada noort õpivad kursustel loodust kaitsma

Foto: ERR

Viies Eesti rahvuspargis algasid täna noorte looduskaitsjate kursused, millest võtab sada noort. Lapsed tutvuvad kohalike taimede ja loomadega ning omandavad vajalikke oskusi looduses.

Reedeni kestvatel noorte looduskaitsjate kursustel osalevad lapsed on võrdselt jaotatud ära viie Eesti rahvuspargi vahel.

Neid kahtekümmet noort, kes saabusid esmaspäeva hommikul Matsalu rahvuspargi territooriumil asuvasse Metsküla algkooli, ootab ees tihe programm.

Tänavustel kursustel tutvustavad tuntud lektorid neile kohalikke linde ja imetajaid, kuid samuti saadakse teada näiteks seda, kuidas anda vajadusel metsas esmaabi ja kuidas meisterdada looduses leiduvast materjalist vajalikke asju.

Kursustel osalevast Tambet Järvest sai loodushuviline juba nelja-aastaselt, mil ta maal vanaema juures palju õues viibis. Nii Tambet kui ka teine noor looduskaitsja Hannes Arismaa ütlesid "Aktuaalsele kaamerale", et ootavad kursustelt enim Suitsu jõe kanuumatka.

Keskonnaameti keskkonnahariduse spetsialisti Ave Huugeni sõnul võib noorte looduskaitsjate kursustel osalejate põhjal öelda, et ka nutitelefoniajastul on Eestis noori, keda köidab loodus.

"Mulle tundub, et Eesti tulevik on helge, sest meil on nii palju ägedaid noori, kes on peale kasvamas. Nad on tõesti sellised hakkajad, uudishimulikud, küsivad. Tõsiselt ägedad noored on siin," sõnas ta.

Noorte looduskaitsjate kursust on Eestis korraldatud alates 2004. aastast. Tänavu peetakse kursust Lahemaa, Matsalu, Karula, Vilsandi ja Soomaa rahvuspargis.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: