Anne Veski: kui lilli ei ole, siis nagu polekski esinemas käinud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing / ERR

Anne Veski käis Vikerraadio saates läbi oma muusikutee ning meenutas põnevamaid palu oma karjäärist.

“Mulle üldse ei meeldi, kui keegi tabab mind sellelt, et ma midagi ei oska,” ütles Anne Veski saates "Lood ja laulud". Publiku ette on ta alati tahtnud astuda ainult siis, kui saab oma oskustes kindel olla.

Kooli ajal jõudis muusik esinema klahvpillimängijana ansamblis, mille solistiks oli Aivar Tommingas. Kooli lõpuks õnnestus ka Veskil bändis oma lauluoskust näidata. “Selle tunde ma sain kätte, mis tähendab olla laval klaveri taga ja vaadata saali allapoole,” rääkis ta. Nii oli hea poistele lavalt silma visata ja nende reaktsioone jälgida, meenutas Veski.

Praegu püüab muusik palju noorema põlvkonna fänne lugudega, mis on läbi erinevate projektide tema repertuaari jõudnud. Näiteks õppis ta “Laula mu laulu” saate jaoks ära Põhja-Tallinna loo “Küsin endalt nõu”. “Kui seda kontserdil esitan, siis rahvas tuleb hästi kaasa ja mulle meeldib see,” rääkis ta.

Esinemistel on Veski suureks lemmikuks ka lilled, mida nii lugude ajal, vahepeal kui kontserdi lõpus lavale tuuakse - nii Vene, kui viimasel ajal ka üha rohkem Eesti fännide poolt. “Mul on alati selline tunne, et kui ma tulen pärast esinemist koju ja ma pole lilli saanud, ma polegi nagu esinemas käinud, midagi on nagu valesti," rääkis muusik. Kodus on tal selleks tarbeks palju vaase ning muusikule meeldib väga saadud lilli nendesse sättida.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: