Viimsi Vabaõhumuuseumis etendub Miksteatri "Saabastega kass" ({{commentsTotal}})

Miksteatri
Miksteatri "Saabastega kass" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Miksteatri koguperelavastus "Saabastega kass" kolib sel suvel Viimsi Vabaõhumuuseumi õuele.

Näidendi raam on toodud tänapäeva. Vanaisa tallu, kuhu pojapoeg Mati (Mart Toome) ühes oma pruudiga ootamatult külla sõidab. Pojapoeg soovib, et vanaisa kirjutaks talu tema nimele, siis saaks selle maha müüa ja linnas oma äri asutada.

Isakodus haaravad Matit aga ootamatult vanad mälestused ja korraga leiabki ta end unenäost, keset muinasjuttu "Saabastega kass", kus kodukass Miisu (Katrin Kalma) on ootamatult saapad jalga tõmmanud ja Matit juhendama asub. Kassi abiga saab Matist viimaks kuningas, kes pärib kuningriigi. Siis aga kaob võlumaailm ja kõik on jälle nagu ennegi. Jälle peab ise oma peaga mõtlema ja otsustama.

Charles Perrault’ kuulsa muinasjutu ainetel valminud vaimuka teksti autor on Donald Tomberg, lavastaja Kristo Toots, kunstnik Anne Prangel, kostüümikunstnik Jana Volke, muusikaline kujundaja Kaido Rannik. Osades Mart Toome, Katrin Kalma, Maria Taimre-Varres, Allan Kress, Marko Mäesaar, Mari Tammar ja Kaido Rannik.

Lavastaja Kristo Tootsi hinnangul ei ole tegu tüüpilise "lastekaga" - "Lapsi ja noori tuleb kohelda ausalt, neil on teatrile täpselt samasugused nõudmised nagu täiskasvanutel," arvas ta. Seetõttu ongi oodaud vaatajad kogu perega.

Miksteatril on pikaajalised kogemused just lastele ja noortele tehtava teatri alal. Teatri eesmärgiks on kõrgetasemelise ja omanäolise teatrikunsti viljelemine lastele ja noortele ning selle viimine noorte vaatajateni üle Eesti. Miksteater kuulub professionaalseid lasteteatreid ja teatrispetsialiste koondavasse organisatsiooni ASSITEJ Eesti Keskus.

"Saabastega kassi" etendused toimuvad 1. kuni 18. juulini, kokku 14 korral.

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: