Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Teatritudengite üle-eestiline tuur tõi oodatust suurema publikuhuvi

Teatritudengite
Teatritudengite "Juunituur" Autor/allikas: Helena Tamm/Juunituur

Äsja lõppes TÜ Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna teatrikunsti eriala 10. lennu viimane ühine ettevõtmine - ringreis-lavastus "Juunituur", mida üheteistkümnes linnas külastas kokku ligi 600 inimest.

Kogu "Juunituuri" keskmine saalide täituvus oli 70%, mis korraldajate hinnangul oodatud publiku arvust paarkümmend protsenti kõrgem tulemus.

Rohke publikuarv oli üllatuseks mitmelpool ka kohalike kultuurimajade töötajatele, sest pooled etendusest toimusid päevasel ajal. Püstiaplausi teenisid teatri Must Kast ja Endla teatri värsked kutselised näitlejad välja nii Tallinnas kui ka Viljandis. Tallinnas tehti ühtlasi ka ligi 150 külastajaga publikurekord.

Juunituuri stsenarist ja lavastaja Kaija M Kalvet on publiku positiivse tagasiside ja õnnestunud tuuri üle rõõmus ning samas üllatunud: "Saalid olid täis ja publik võttis lavastuses kostunud naljad vahetu reaktsiooniga vastu. Valitud spetsiifilise teemaga ehk teatrikoolis õppimisega, aga ka unistuste nimel pingutamisega, leidsid enamus vaatajad kuuldud tagasiside põhjal oma suhte,” ütles ta.

Juunituuril tegid kaasa Birgit Landberg, Laura Niils, Kaija M Kalvet, Jaanika Tammaru, Liina Leinberg, Fatme Helge Leevald, Märt Koik, Rauno Polman, Kaarel Targo, Silver Kaljula, Lauri Mäesepp, Mihkel Kallaste, Lennart Peep, Sander Rebane, Karl Edgar Tammi, Kristo Veinberg ja Kristjan Lüüs. Muusikutena lõid kaasa Kaarel Kuusk ja Ainar Toit. Valgustuse eest hoolitses Jari Matsi ja heli tegi Peter Suškov.

Juunituur sai võimalikuks tänu TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiale ja koostööpartneritele, kelle hulka kuulusid Eesti Kultuurkapital, Hooandja,Leibur, Eesti Pagar, Ecoprint, Marli, Estover, Saarsilla talu kohvik, Genialistide Klubi kohvik, AGA, Microsoft, Wabalinna maja kohvik, Inglise pubi, pubi "Vana Bussikas", Linnumäe puhkekesus, Taksi pubi, Mõisaküla Lasteaed ja restoran Cassata.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: