Emata jäänud kängurupoiss Aksel kosus mõnda aega asendusisa juures ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Suvesooja igatseb Eestis ka pooleaastane kängurupoiss Aksel, kelle ema kevadel Saaremaal loomapargis ootamatult suri ja kes nüüd on Tallinnas asendusisa juures sedavõrd tublisti kosunud, et ehk saab juba kuu aja pärast loomaparki naasta.

Selles, et IT-valdkonnas töötav inimene istub arvuti taga, pole miskit erilist. See, et tal on kõhupeal kott, millest piilub välja känguru, vot see on tõesti eriline, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tarmo Hellat ei tea Eestis kedagi teist, kel oleks kodus kasvamas kängurupoeg. Varasemalt näiteks Austraalias looduses kängurudega kohtunud Tarmo Hellatistki sai kängurupoisi Aksel asendusvanem juhuslikult.

Kui toona kolmekuune Aksel aprillis emata jäi, oli kiire otsustamise koht: kas lasta loodusel oma töö teha või püüda pisikest kängurupoissi siiski päästa. Loomapargi inimestel seda võimekust iga kahe tunni tagant süüa tahtva kängurubeebi eest hoolitsemiseks polnud. Ka pole Saaremaal veterinaari, kes tervisehäda korral pisikest kiirelt aidata oskaks. Nii otsustaski loomapargile kodulehe teinud Hellat loomakese enda hoole alla võtta.

"Kuna päeval on ka vaja muid asju teha peale känguru, siis paneme känguru siia kukrusse, siin ta ise keerab ennast endale sobivasse asendisse. Magab ta küll vahepeal täiesti pea alaspidi, tundub, et tal on ükskõik, missuguses asendis ta on. Kukkur läheb kaela ja...siis saab oma asju edasi teha, jah," rääkis Akseli hooldaja Tarmo Hellat.

Alguses karvutu rotipoja moodi välja näinud Aksel on nüüd juba tegelane, kes korteris ringi uudistab. Tarmo juurde jõudes enam kui paarsada grammi kaalunud Aksel on praeguseks kosunud pea 600-grammiseks. Et Aksel saab korteris diivanilt ümbrust kaeda, on ajutine. Ehk juba kuu aja pärast peaks ta siirduma loomaparki tagasi liigikaaslaste juurde.

Kuid seni peab Tarmo jätkuvalt seitse korda päevas kängurule Hollandist mitmesaja euro eest tellitud kängurupiima pulbrist tehtud piima soojendama ja teda söötma. Praegu sööb Aksel kolmetunniste vahedega ja öösel teeb kuuetunnise pausi.

"Kui saaks nüüd luti suhu ilusasti. Ei saanud praegu. Vahest on isu parem, vahest on selline natukene loium," kirjeldas hooldaja.

Lõpetuseks kenasti suu puhtaks ja järgmistele tegudele.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: