Haapsalus avavad Marid aurupaadi suvehooaja ({{commentsTotal}})

Mari Kalkun
Mari Kalkun

Sihtasutus Haapsalu ja Läänemaa muuseumid on tänaseks kutsunud külla tuntud Mari-nimelised naised. Koos eesti rahvale kallite Maridega avatakse aurupaadi "Kallis Mari" uus hooaeg.

Tulla on lubanud keeleteadlane Mari Tarand, muusik Mari Kalkun, kunstnik Mari Kaljuste, füsioterapeut Mari Alvela ning ajakirja "Mari" Haapsalust pärit peatoimetaja Tiina Lang. Koos tehakse sõit aurupaadil "Kallis Mari". Lisaks külastatakse kaunist, kuurortlinnahõngulist moenäitust "Suvorovi tänava naised" Haapsalu Raekojas. Sündmus päädib kell 14.00 Mari Kalkuni kontserdiga kohvik-raamatupoes "Haapsalu Raamat". Kontsert on linnarahvale tasuta.

Sihtasutuse Haapsalu ja Läänemaa muuseumid juhatuse liikme Anton Pärna sõnul on suur rõõm pakkuda elamuslikku ja kuurortlinnale väärilist pääsu merele. "Loodame, et seda võimalust kasutavad selgi aastal nii kohalikud elanikud kui ka Haapsalu külalised," ütles Pärn. "Oleme paadi väljumiskoha toonud reisijate jaoks mugavamasse paika. Kui eelmisel suvel pääses paadile Veskiviigi sadamast, siis algaval hooajal väljub "Kallis Mari" Promenaadi hotelli sadamakailt," lisas ta.

Aurupaat "Kallis Mari" teeb huvisõite Haapsalu Tagalahel. Veesõiduk on ehitatud 1955. aastal Rootsis. Eelmisel aastal sai aurupaat endale värske välimuse ja konkursi teel ilusa uue nime. "Kallis Mari" on kaunis eesti rahvaviis. Selle meloodia võlus Haapsalus suvitanud Tšaikovskit ja paitab seetõttu kuulajate kõrvu ka helilooja 6. sümfoonias.

Aurupaat "Kallis Mari" sõidutab alates homsest kõiki huvilisi iga päev kella 11.00 - 18.00. Reisid väljuvad igal täistunnil Promenaadi hotelli sadamakailt ja kestavad umbes pool tundi. Aurupaadis on kümme kohta.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: