"Supilinna Salaselts" purustas Eesti koguperefilmide vaatajarekordi ({{commentsTotal}})

"Supilinna salaseltsi" võtted Autor/allikas: Liisi Anvelt

Mai keskel linastunud koguperefilmi "Supilinna Salaselts" on käinud viie nädala jooksul vaatamas 68 564 inimest. Seni hoidsid Eesti lastefilmide vaatajate edetabelis esikohti Lotte seiklused: “Lotte ja kuukivi saladus”, mida käis kinos kokku vaatamas 64 080 vaatajat ning “Leiutajateküla Lotte”, mida vaadati 56 373 korral.

“Filmitegijatele on selline menu väga positiivseks üllatuseks ja annab julgust filmile järjegi planeerimiseks,” kinnitab filmi produtsent Esko Rips meediale saadetud teates. “Mitmele eestvedajale, sealhulgas režissöör Margus Pajule on “Supilinna Salaselts” esimene töö täispika mängufilmiga. Seda rõõmustavam on tõdeda, et nii väikesed kui ka suured filmisõbrad on meid omaks võtnud ja kiidusõnadega üle külvanud,” sõnas Rips.

Senises Eesti filmide üldedetabelis on “Supilinna Salaselts” hetkel kuuendal kohal pärast filme “Seenelkäik” ja “Jan Uuspõld läheb Tartusse”. Produtsent Esko Rips on optimistlik ja usub, et lähinädalatel võib “Supilinna Salaselts” nende vaatajatulemusedki ületada, sellest on puudu vaid pisut üle 5000 filmivaataja.

15. maist üle Eesti 25 kinos linastunud “Supilinna Salaselts” on Mika Keräneni lastekrimkadest innustust saanud koguperefilm. Salaseltsi kuulub neli julget last, kes lahendavad põnevat müsteeriumi, mille käigus tuleb sukelduda ajalukku, pista rinda vastasjõuguga ning kasvatada oma vanemaid.

Seiklusfilmi võtted toimusid eelmisel suvel Tartus ja Lõuna-Eestis. Laste rollidesse kandideeris üle 5800 lapse. Supilinna lapsi mängivad Olivia Viikant, Karl Jakob Vibur ja Hugo Soosaar Tallinnast, Arabella Antons Tartust, Gregor Kelder Saaremaalt, Sten-Markus Rohtla Rakverest ja Meriliis Lillemägi Pärnust. Laste kõrval näeb ekraanil Evelin Võigemasti, Mirtel Pohlat, Karin Raski ja teisi Eesti tippnäitlejaid. “Supilinna Salaseltsis” tegi näitlejadebüüdi ka Kaido Höövelson.

 

Toimetaja: Kerttu KaldojaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: