Swingtantsijad peavad Tallinnas tantsupidu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Lumepalliswing

Juunikuu teisel laupäeval kogunevad suured ja väikesed swingtantsijad Tallinna, et osaleda Eesti Swingtantsu Liidu poolt korraldataval iga-aastasel suurel swingtantsupeol.

Traditsiooniline suvealguse swingipidu kõigile swingtantsu harrastajatele leiab aset 11. korda toimuval swingtantsu võistlusel Lindy Hopi lapsed, kus oma tantsuoskusi näitavad 3–15 aastased lapsed Tallinnast, Harjumaalt ja Kagu-Eestist, teiste hulgas ka paar välisriikide esindajat.

Lapsed tantsivad lindy hoppi partneriga nii improviseerides ette teadmata swingmuusika saatel kui ka esitades lavastatud showtantse, esinevad lavastatud grupitantsudega ja improviseerivad soolotantsijana. Kõige huvitavam tõotab tulla lapse ja vanema paaristants, kõige meeleolukam aga improvisatsiooniline paristants loosi teel valitud partneriga, kus paari võivad sattuda väga erinevas eas ja erineva tantsukogemusega partnerid.

Selgitatakse välja 2015. aasta parim lindy hopi laste tantsupaar.

Kui lastel tantsud tantsitud, jääb tantsupõrand kella 17.00 täiskasvanud swingiharrastajate päralt, kes annavad peole hoo sisse kiire tantsu maratoniga. Tantsupaarid tantsivad järjest kiiremaks muutuvate swingmuusikate saatel. Kui nobedaimate tantsujalakeste selgumisega saab maraton peetud, astub lavale swingbänd Magusmari, et pakkuda muusikalisi väljakutseid swingjazzi tantsulahingus osalemiseks. Tegemist on soolo swingi ehk üksi tantsimisega ja tants peaks muusikaga kokku sobima kui sukk saapaga. Päeva kulminatsiooniks on 14. korda peetavad tantsutalgud Jaak ja Juuli, kus tantsupartner selgub erinevate mänguliste ülesannete täitmisega või lihtsalt loosi teel. Paaris tantsima satuvad tihtilugu täiesti võhivõõrad, kes kunagi varem pole omavahel tantsinud. Koostantsu sujumiseks tuleb meestantsijatel näidata juhtimis- ja naistantsijatel järgimisoskusi.

Tantsutalgute käigus selgitatakse Eesti parim lindy hopi mees- ja naistantsija ehk Eesti lindy hopi Jaak 2015 ja Eesti lindy hopi Juuli 2015.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: