Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.ee video| Mart Müürisepp kutsub puuendleid tegema: üks puuendel võrdub kolme tassi kohviga

Foto: Martin Dremljuga/ERR

Et meie kultuuripärandi tähtsus jõuaks eestlasteni, alustas Hiiepaik lõbusa teavituskampaaniaga puuendel, kus löövad kaasa mitmed kuulsused. Üks andunud puukallistaja on noor näitleja Mart Müürisepp.

"Kui ma metsas elasin, ärkasin ma linnulaulu peale üles, võtsin esimese kõige kangema puu ja kallistasin teda tükk aega ning alles siis päev algas," rääkis Müürisepp, kes on pool oma elust maal veetnud. Näitleja tõdes Menule, et üks puukallistamine on võrdne mitme tassi kohviga.

Puuendli kampaania eesmärk ongi Müüriseppa sõnul inimestele puid tutvustada. "Puud on elusorganismid, millega iga eestlane tunneb kuidagi väga suurt ühtekuuluvustunnet. Mida rohkem me seda teadvustame, mida rohkem me neist hoolime ja neid kallistame, seda õnnelikumaks muutub inimene, Eesti rahvas ja Eesti riik. Meil tuleb oma puid hoida ja neid kallistada," ütles Müürisepp.

Puuendli kampaania käigus oodatakse kõiki inimesi endast ja puust pilti tegema, et seda hiljem teistega Hiiepaiga kodulehel jagada. "Ükskõik, milline puu. Milline kõige armsam, kallim ja ilusam tundub," jagas Müürisepp nõuandeid, kuidas seda õiget puud leida. Teiste hulgas on kampaaniast osa võtnud Tanel Padar, Teele Viira ja Mari-Liis Lill. 

Müürisepp kinnitas, et võtab puuendli kampaaniast ise suure rõõmuga osa, sest on selles teemas väga koduselt. "Meil siin Eestis, kus on üle käinud igasugused rahvad, on jäänud mingi negatiivne energia sisse. Ma arvan, et puude kallistamise läbi saab seda negatiivset energiat eemale tõugata. On teaduslikult tõestatud, et puude kallistamine mõjutab inimeste psüühikat ja mõjutab inimese energeetilist lainet," selgitas Müürisepp.

Hiiepaik loodab puuendli kampaaniaga püstitada ka maailmarekordit koos puuga piltide tegemises. "Iga eestlane peaks tegema enda puuendli ja siis me oleme maailmarekordi omanikud," avaldas Müürisepp lootust.

Terve suve kestvas Puuendli kampaanias osalemine on lihtne: selleks tuleb teha puuendel ehk kallistada oma lemmikpuud, teha sellest pilt ning saata Hiiepaiga lehele aadressil puuendel@hiiepaik.ee. Kõik pildid lähevad üles hiidgaleriisse Hiiepaiga lehel hiiepaik.ee ja facebook.com/hiiepaik. Puuendleid näeb ka instagram.com/hiiepaik (lisa alati #puuendel) nutirakenduses ning sügisesel näitusel Viru keskuses. Puuendli kampaania kohta leiad lisainfot SIIT.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: