Tõeline loodussõber pääseb Seto Folgile tasuta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Seto folk viib tänavu metsa poole.
Seto folk viib tänavu metsa poole. Autor/allikas: Pressimaterjalid

RMK ja Seto Folk kutsuvad RMK looduskeskusi avastama ning Setomaale muusika- ja matkafestivali nautima.

26.-28. juunil Värskas toimuv Seto Folk kutsub kõiki matkasõpru juunikuus RMK looduskeskustesse ja pakub keskuste külastajatele võimaluse osta festivalipasse soodushinnaga. Iga külastatud RMK looduskeskus annab sõbralikuma hinna Seto Folgi piletitele. Külastades enne Seto Folki näiteks kolme RMK looduskeskust, saab kohapealt osta Seto Folgi passi 30 protsenti soodsamalt. Tõelisi loodushunte, kes jõuavad enne festivali külastada kümmet või rohkemat RMK looduskeskust, oodatakse folgile tasuta.

Seto Folgi matkaprogrammi juhi Toomas Valgu sõnul pakub Seto Folgi matkaprogramm suvise muusikafestivali kõrvale põnevaid matkaseiklusi. "Taas toimuvad eelmisel aastal väga populaarseks osutunud matkad, näiteks retk seenemetsa koos kohaliku korilasega ja poole-järve üllatusmatk koos sauna, paadi- ja pillimehega, lisaks ekstreemmatk julgetele, ühe meetri minimatk pisikestele või laisematele folgilistele, öine nahkhiireretk ja õhtune linnulauluretk hobuvankriga," selgitas ta.

RMK matkajuhid on ette valmistanud erinevad põnevad rajad ja jagavad nende kohta folgi matkatelgis ka soovitusi. Kohalikud giidid viivad huvilisi aga ka sellistesse paikadesse, mis üksi seigeldes võiksid avastamata jääda.

Seto Folgi ja RMK koostööga soovitakse inimesi rohkem loodust märkama panna ja teavitada eestlasi metsapuhkuse võimalustest. Eestis on 14 RMK looduskeskust, mille põhieesmärk on loodushariduse edendamine ja inimeste teadlikkuse tõstmine ümbritsevast loodusest. Looduskeskustes jagatakse teavet metsas puhkamise võimaluste kohta ning huvilised saavad uudistada põnevaid näitusi, vaadata loodusfilme või osaleda loodusõppeprogrammides.

 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: