Merepäevade tunnuslugu esitab Marten Kuninga koosseis Miljard ({{commentsTotal}})

Marten Kuningas
Marten Kuningas Autor/allikas: Postimees

Täna tutvustasid Tallinna merepäevade korraldajad tänavuste merepäevade programmi ning avaldasid tunnusloo "Tuhandenäoline meri".

Loo autoriks on kollektiiv Miljardid, endise nimega ansambel Marten Kuningas.

Muusika autor Marten Kuninga sõnul oli Tallinna merepäevade tunnusloole muusika kirjutamine põnev ja väljakutsuv protsess, mille nad hea meelega bändiga vastu võtsid. "Uued väljakutsed on ühele artistile alati meeltmööda. Kui meie poole pöörduti sooviga saada Juhan Saare sõnadele meeleolukas ja kaasahaarav lugu, siis ei saanud sellele ei öelda," rääkis Kuningas.

"Olin mõnda aega Eestist ära Berliinis, kus puudusid merikajakate huiked. Tulin tagasi, läksin esimese asjana mere äärde. Kobasin taskus. Leidsin kortsus lehekeselt väljakirjutatud Juhan Saare luuletuse. Vaatasin merd, vaatasin sõnu, siis uuesi merd ja muusika hakkas lahti rulluma. Sel hetkel seal suure sinise ees Pikakaril mõistsin veel paljut muudki," jättis Kuningas salapära õhku.

Peakorraldaja Taavi Aas rääkis et korraldajad on igal aastal soovinud leida merepäevadele selle kõige õigema, parema ja kaasahaaravama moto, mis kirjeldab ürituse programmi ja iseloomu kõige paremini. "Mõeldes sellele, milline on meri ja mida see iseloomustab, jõudsime korraldusmeeskonnaga Juhan Saare luuletuseni "Meri, mu tuhandenäoline sõber" ning otsus 2015. aasta merepäevade tunnusloo osas oligi tehtud. Selle sõnad kirjeldavad, kui eripalgeline võib meri olla ja just seda on ka Tallinna merepäevad," lausus ta.

Laulusõnadega saab tutvuda siin.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: