Mart Normet sai Tenerife eestlaste poolt tunnustatud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mart Normet ja Eike Feigenbaum
Mart Normet ja Eike Feigenbaum Autor/allikas: Olavi Antons

Eile, Kanaari saarte rahvuspühal, Kanaaride Päeval andsid Tenerife Eesti Seltsi esindajad Eike Feigenbaum ja Olavi Antons raamatu "Minu Tenerife" autorile Mart Normetile üle Bucio Grande ehk hiiglasliku merekarbi ja kuulutasid ta Bucio de Tenerife Esimeseks.

Bucio on õigupoolest üks vanimaid kommunikatsioonivahendeid, sealhulgas masside teavitamiseks, mille ajalugu ulatub tuhandete aastate taha, selgitas Feigenbaum.

"Oskuslikul käsitlemisel on võimalik temast välja võluda erinevaid meloodiaid nagu karjasepasunast või jahisarvest ning bucio kõlab kaugele üle mägede ja orgude. Tenerifel konkista poolt hävitatud põlisasukad guantšid kasutasid buciot nii sidepidamiseks kui teavitusteks, nagu näiteks et saarele liginevad hispaanlaste laevad või et läänekaldal on praegu palju rammusaid jäneseid."

Olavi Antonsi sõnul küpses plaan Tenerife eestlaste seas Normetit tunnustada juba talvel.

"Kuigi Bucio Grande pole kirjandusauhind, oleme me kõik ühel nõul, et "Minu Tenerife" on ladusalt kirjutatud ning mõnuga loetav ja juba selle eest on Mart tunnustust väärt. Aga see pole kaugeltki kõik ega isegi peamine. Tähtsaim on sõnum, mida Mardi kirjutatud raamat endas kannab: Tenerife on põneva ning dramaatilise ajalooga, täisvereline ning kõigele lisaks ootamatult vaheldurikas ja imekaunis elukeskkond. Rääkimata saart külastavate turistide teadlikkuse tõstmisest, nii näiteks on praktiliselt kadunud turistid, kes uurivad, et kuulge teil pidi siin mingi mägi olema – pidades silmas maailmas kõrguselt kolmandat vulkaani."

Seda, kas kunagi saame kuulda ka Bucio de Tenerife teisest või ka kolmandast, on Antonsi hinnnangul raske ennustada.

"Normet on lati nii kõrgele tõstnud, et see peaks midagi tõesti erakordset olema, et uue bucio järgi sukelduda," ütles ta.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: