Uue kaheeurose mündi kujundusvõistluse võitja on Kreeka panga disainer ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Selle aasta teises pooles jõuab Euroopa lipu 30. aastapäeva puhul euroalal ringlusse ühine erikujundusega 2-eurone mälestusmünt, mille kujunduse valimisel võistlustööde hulgast oli võimalus kaasa lüüa ka eestlastel.

2015. aasta juunis täitub 30 aastat Euroopa lipu vastuvõtmisest Euroopa Ülemkogus selle ametliku lipuna ning 60 aastat lipu vastuvõtmisest Euroopa Nõukogus, mille märkimiseks mälestusmünt välja antaksegi.

Mündikujunduskonkursil osales viis kavandit, millele said oma hääle anda kõik euroala elanikud, kes on 2015. aasta lõpuks vähemalt 12-aastased.

Peagi jõuavad ringlusse mündid, mille kavandas Kreeka Panga disainer George Stamatopoulos:

Mälestusmündid on ringlusse lastavad käibemündid, millel on rahvusliku külje tavakujundus asendatud erikujundusega. Erikujundusega münt tähistab mõnd sündmust või teemat kohalikul või Euroopa tasandil. Mälestusmünt on alati 2-eurone, teisi erikujundusega käibemünte ei tehta. Iga liikmesriik, mille rahaühik on euro, võib aastas emiteerida üksnes kaks mälestusmünti, välja arvatud juhul, kui kõik liikmesriigid emiteerivad ühise mälestusmündi.

Euroala riigid on varem ühiseid mälestusmünte välja andnud kolmel korral: Euroopa Liidu 50. aastapäeva tähistamiseks 2007. aastal, majandus- ja rahaliidu ning euro kui virtuaalse valuuta loomise 10. aastapäeva tähistamiseks 2009. aastal ja eurosularaha kasutuselevõtu 10. aastapäeva tähistamiseks 2012. aastal.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: