Presidendi vastuvõttu kaunistanud figuurid müüdi 6440 euro eest ({{commentsTotal}})

Kunstnik Marko Mäetamm presidendi vastuvõttu kaunistanud teostega.
Kunstnik Marko Mäetamm presidendi vastuvõttu kaunistanud teostega. Autor/allikas: Pressimaterjalid

Marko Mäetamme loodud ja Eesti Vabariigi 97. sünnipäeva pidulikku vastuvõttu kaunistanud figuurid müüdi täna toimunud heategevuslikul oksjonil kokku 6440 euro eest. Oksjonist saadud tulu läheb heategevusprogrammi "Aitan lapsi kunsti juurde" toetuseks.

SA Aitan Lapsi ja Eesti Kunstimuuseumi poolt korraldatud heategevuslikul oksjonil läks enampakkumisele 15 vahtplastist ja läbipaistvast akrüülist jalgadega figuuri, mis kaunistasid 24. veebruaril Jõhvi Kontserdimajas toimunud presidendi vastuvõttu. Ühe kuju alghind oli 150 eurot.

Kõige kallimalt müüdi figuur "Härra hiir ja preili kass" hinnaga 870 eurot. Lisaks eelnimetatule tulid müüki Eesti Vabariigi 97. sünnipäeva dekoratsioonidest taaskasutamise käigus valmistatud kinkekotid, mille on õmmelnud Merimetsa Tugikeskuse erivajadustega inimesed.

Kumus toimunud oksjoni tulu läheb SA Aitan Lapsi ja Eesti Kunstimuuseumi veebruaris alguse saanud ühisprogrammi "Aitan Lapsi kunsti juurde" toetuseks. "Heategevusprogrammi laiem eesmärk on pakkuda lastele tasuta kultuurielamusi, ning suurendada noorte huvi kunsti vastu. Koostöös Eesti Kunstimuuseumiga olemegi loonud spetsiaalse haridusprogrammi, mille raames on kõikidel lastel võimalik tasuta külastada erinevaid muuseume. Interaktiivsed ja käelist tegevust sisaldavad programmid pakuvad avastamisrõõmu igas vanuses lapsele," ütles SA Aitan Lapsi nõukogu liige Rauno Raal.

Kunstnik Marko Mäetamm oli enda sõnul oksjoni ideest kuuldes kohe nõu. "Mul on tunne, et täiskasvanud on lastele pidevalt midagi võlgu – nii aega kui tähelepanu – ja meil läheb mitu eluaega, et seda tagasi teha," ütles ta.

Alates kampaania "Aitan Lapsi" käivitamisest 2011. aasta kevadel on heade inimeste abiga, kes on pakendiautomaatide kaudu tagatisraha annetanud heategevusfondile, saanud teoks veel mitmed suurejoonelised kultuuriprojektid. "Mul on väga hea meel, et inimesed on olnud selle nelja aasta jooksul nii toetavad ja annetanud üle 300 000 euro. Tänaseks päevaks on juba 45 000 vähekindlustatud last teatrisse saanud, Eesti lastekirjandust täis raamatukarussellid jõudnud kõikide haiglate lasteosakondadesse ja nüüd on noortel võimalus tasuta külastada ka kunstimuuseume," ütles Raal.

Alates kampaania algusest 2011. aastast on Heategevusfondile Aitan Lapsi taarautomaatide kaudu tehtud annetusi 337 224 korda 313 770 euro väärtuses.

2014. aastal ületas annetuste kogusumma 93 000 eurot, millest 70 000 läks Eesti Etendusasutuste Liidule lastele teatrielamuste pakkumiseks. Raamatukarussellide projekti koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskusega toetas Aitan Lapsi 16 500 euroga. Lisaks toetas fond 5000 euroga SA Minu Unistuste Päeva heategevuslikke üritusi ja 3000 euroga teatrietenduste korraldamist Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses.

"Aitan Lapsi kunsti juurde" programmi eelarve on esimesel poolaastal 10 000 eurot, millest üks osa tuleb Heategevusfondile Aitan Lapsi tehtud annetustest, teine Kumu vahenditest ja kolmas oksjonilt saadud tuludest.

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: