Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vabal Laval näevad isad ja pojad etendust tasuta

Poeg ja isa - Roland ja Mati.
Poeg ja isa - Roland ja Mati. Autor/allikas: Mark Raidpere/Vaba Lava

Kolmapäeval esietendub kaasaegse Peterburi lavastaja Semjon Aleksandrovski dokumentaallavastus "Lühiajaline", mis lahkab näitlejate suhteid oma isadega. Pakkumaks sarnast endassevaatamise kogemust ka publikule, on etendus koos teatrisse tulevatele isadele ja poegadele tasuta.

Peterburi teatriskeene ühe leidlikuma noore lavastaja, iisraeli-vene päritolu Semjon Aleksandrovski dokumentaallavastus isadest ja poegadest on installatsioon mäletamisest ja üksindusest, milles etenduskunstnikud Eestist osalevad läbi helisalvestuse, mille nad on salvestanud koos oma isaga, vahendab Vaba Lava.

Lavastajat Semjon Aleksandroviski sõnul liigutab teda ennast kõige rohkem elu tekkimine laval. "See hetk, mil keegi saalist otsustab minna installatsiooni sisse. Ma ei tea, kuidas seda kirjeldada! Sel hetkel juhtub midagi kordumatut, mis muudab kõik elusaks. Kõige ilusam on seejuures see, et installatsiooni siseneja, kes kuulab näitlejate salvestusi, pole ju ise näitleja, vaid vaataja," kirjeldas ta.

"Mina lavastajana ei võtnud tal käest kinni ega vedanud teda kuhugi. On vaid võimalus minna installatsiooni sisse ja inimesed kas kasutavad seda võimalust või mitte. Elu on kui kasutatud võimaluste jada, sest aeg on ju väga lühiajaline nähtus. See, kuidas see mõte laval kuju võtab, puudutabki mind kõige rohkem," sõnas lavastaja.

Aleksandrovski ja Lobanovi lavalises ruumiinstallatsioonis osalevad omapoolse panusega Eesti poolt Kristo Viiding, Taavet Jansen, Alo Kõrve, Kaspar Velberg, Roland Laos, Meelis Rämmeld, Bert Raudsep ja Laur Kaunissaare koos oma isadega. Aleksandrovski lavastusega koos sünnib fotokunstnik Mark Raidpere seeria isadest ja poegadest. "Lühiajaline" on Vaba Lava 2014/2015 hooaja viimane kuraatorprogrammi lavastus.

Näidend etendub 27.-31. maini. Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee ning tund enne algust kohapeal. Etendus on kõigil päevadel isadele ja poegadele koos tulles tasuta.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: