ERR video: korstnapühkijate rongkäik ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1431701732000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Tänasel Tallinna päeval sai vanalinnas näha ka korstnapühkijaid Lätist, Itaaliast, Soomest ja Saksamaalt. Korstnapühkijate paraadil koguti annetusi, et puhastada Kernu põhikooli küttesüsteem.

Korstnapühkijad kinnitasid, et nende amet on hinnatud ning nad ise on ööpäevaringselt valmis aitama neid, kelle ahi või kamin kehvasti tõmbab, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Katustel käies püsib noorena, kinnitasid vanalinnas kogunenud korstnapühkijad ja määrides möödujate näod kriimuliseks lisasid nad veel, et korstnapühkija ohtlikku tööd tuleb võtta hingega.

"Minul on vähemalt väga hea tunne siis, kui saan koju rahulikult minna, kui olen kellelegi midagi head teinud. Mõni maja on püsti jäänud. Inimesele tuleb selgeks teha, et kuidas tuleb kütta, mida tuleb teha. Kõik tuleb selgeks teha. Korstnapühkija peab olema nagu perearst," rääkis korstapühkija Leo Kalme.

Leo Kalme sai meistriks 40 aastat tagasi ja enamik ametivendadest on tema endised õpipoisid. Korstnapühkijaks saadaksegi meistri käe all. Meister saadab julgemad edasi koolitusele ja oma harjad võib noor visata üle õla ja üksinda katusele ronida alles siis, kui meister leiab, et on õige aeg.
Korstnapühkijaid ühendab 10 aastat tegutsenud Korstnapühkijate koda, kes täna ametivennad teistest riikidest vanalinna jalutama kutsus.

"Pidi tulema kusagil 80 või midagi sellist, aga praegusel hetkel mul puudub ülevaade - on täpselt nii palju, kui on," lausus Korstnapühkijate koja esindaja Monika Lestberg.

Korstnapühkija on oluline ka nende jaoks, kellel kodus ahju, pliiti või kaminat pole. Räägitakse, et korstnapühkija nööbi keerutamine toob õnne.

Korstnapühkijad Lätist ütlesid, et soovide täitumine oleneb ka sellest, milline see soov on. "Kõik oleneb sellest, mida soovida. Ja kui väga seda soovid, siis läheb kõik täide," kinnitas korstnapühkija Lätist Uldis Petersons.

Linlased tegid vanalinnas marssivate korstnapühkijate pikast rivist pilti. Tuntud näod poseerisid koos korstnapühkija kujuga. Korstnapühkijate marss juhatas sisse ka Tallinna päeva.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: