Koolinoorte rahvatantsufestival tähistab nädalavahetusel juubelit

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: Tanel Valdna/ERR

Eesti rahvatantsu ja rahvamuusika selts ning Pelgulinna gümnaasium korraldavad nädalavahetusel koos Kose tantsijatega juba kümnendat korda vabariikliku koolinoorte rahvatantsufestivali.

Koolinoorte festival tunnuslausega "Rahvatants paneb silma särama" on igakevadine traditsioon, mis toob kokku tantsulapsi esimesest kaheteistkümnenda klassini. Esimest korda jõuab festival Harjumaale Kosele.

Juubelihõngulisel rahvatantsufestivalil leiavad aset mitmed õpitoad ning 16. mai õhtul kell 19.00 toimub kontsert Kose Kultuurikeskuses. Omamoodi traditsiooniks on kujunenud ka festivali teisel päeval toimuv laste omaloominguliste tantsude kontsert, mis annab noortele autoritele võimaluse tutvustada oma loomingut laiema publiku ees. Omaloominguliste tantsude kontsert toimub pühapäeval kell 12.00 Kose laululaval.

Eesti rahvatantsu ja rahvamuusika seltsi projektijuhi Erika Põlendiku sõnul on festivali eesmärgiks säilitada traditsioone, mille on loonud Pelgulinna gümnaasiumi kauaaegne tantsuõpetaja ning koolinoorte tantsupidude korraldamise mõtte algataja Alfred Raadik. Festivali eesmärgiks on populariseerida ja väärtustada koolinoorte seas rahvatantsu kui Eesti rahvakunsti säilimise üht võimalust, samuti tagada jätkusuutlikkus Eesti tantsupidudele, pakkudes tantsivatele noortele iga-aastast väljundit.

Eesti rahvatantsu- ja rahvamuusika selts toetab läbi festivali korraldamise Niina ja Alfred Raadiku fondi suurendamist, kuhu oodatakse annetusi osavõtjatelt. Fondi kaudu tunnustatakse koolides töötavaid rahvatantsuõpetajaid.

Festivalil löövad kampa ja pakuvad noortele huvitavat tegevust Kose kunstikool, spordikool, kodukaitse, tantsurühma KAPAK noored, Eesti Rahvusliku Folkloorinõukogu noortekoda, spordiklubi Daigo.

X koolinoorte rahvatantsufestivali korraldamist toetavad Eesti Kultuurkapital, Rahvakultuuri Keskus, Eesti Rahvuskultuuri Fond, Rahvatantsu ja Rahvamuusikajuhtide Harjumaa Ühendus, AS Kalev, AS A. Le Coq ja Kose vald.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: