Itaalia lasteaed on hädas fašistitervitust tegeva jõmpsikaga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Itaalia fašistide juht Benito Mussolini
Itaalia fašistide juht Benito Mussolini Autor/allikas: Wikimedia Commons

Itaalias Cantu linnas on kohalik lasteaed hädas nelja-aastase poisiga, kellel on kombeks pidevalt fašismiperioodist pärit käetervitust teha. Asi olevat läinud isegi nii hulluks, et nüüd ähvardab poissi lasteaiast välja viskamine.

Ajalehe La Repubblica andmetel on kasvatajad šokis, sest iga kord, kui laps soovib midagi öelda või teatada, viskab ta käe fašistitervituseks püsti. Seda tegevat ta nii kasvatajate kui ka teiste lastega suheldes.

Tervituseviis on küll väidetavalt pärit Vana-Rooma aegadest, kuid selle võtsid kirjanik Gabriele D'Annunzio eestvedamisel 1920. aastatel üheks enda sümboliks Benito Mussolini juhitud fašistid ning hiljem ka Saksamaa natsionaalsotsialistid. Nii tervitus kui ka muud fašismiperioodi sümbolid keelati sõjajärgses Itaalias ära, kuid nende seadusesätete rakendamist ühiskonnas täiel määral siiski ei jälgita.

Kui kasvatajad oma murega poisi vanemate poole pöördusid, leidsid need, et probleemi pole. "Need on meie poliitilised ideaalid. Me tahame talle anda range, kuid samas loomuliku kasvatuse," väitsid vanemad. Isa olevat aga lasteaia personaliga suheldes demonstreerinud enesekindlalt oma haakristi kujutavat tätoveeringut.

Nüüd ähvardab lasteaed, et kui "käeviskamine" ei lõpe, arvatakse poiss lasteaia nimekirjast välja.

"See tervitus on keelatud seadusega ning see pole ka kohane ühele lasteaias käivale 4-aastasele lapsele," põhjendas üks kasvatajatest.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: