Liigirikkaim linnuvaatlustorn asub Tartumaal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Varblaste säutsumine on nii mõnelegi kasulik info
Varblaste säutsumine on nii mõnelegi kasulik info Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Nädalavahetusel toimus Eesti ornitoloogiaühingu poolt korraldatud tornide linnuvaatluspäev. Tornide linnuvaatluspäeva viieaastases ajaloos osutus kõige liigirikkamaks vaatluskohaks esmakordselt sisemaal asuv Aardla poldri linnutorn Tartumaal.

Aardla poldri vaatlustornis vaadeldi 69 linnuliiki.

Andmeid laekus sel aastal 20 vaatlustornist ja erinevaid linnuliike saadi kirja 161. Ilm oli päikeseline, kuid kohati väga tuuline. Eriti andis see tunda tuultele avatud mereäärsetes tornides, kus liiginimekirjad jäid ootamatult lühikeseks. Järgnes samuti sisemaal asuv Räpina ranna vaatlustorn Põlvamaal 64 liigiga ja võrdselt 63 liiki vaadeldi Kuressaare loode tammiku linnutornis ja Paljassaare roostikutornis.

Huvitavamateks vaatlusteks olid tulipart Aardla poldril, tundrakiur Pärnu raeküla rannakarjamaal, mustviires Orjakul Hiiumaal ja Kuressaare Loode tammiku vaatetornist vaadeldud tuhat kormorani. Kuna käimas on viuaasta, siis mitmes tornis olid juhendajateks röövlinnuspetsialistid, kes tutvustasid huvilistele ka röövlinde ja rääkisid nende elust-olust. Kõige rohkem röövlinde vaadeldi Urmas Abeli juhendamisel Lähte vaatetornis Tartumaal, kokku seitse liiki. Huvilisi käis tornide vaatluspäeval kokku 186. Enim külastajaid oli liigirikkaimas Aardla poldri linnutornis.

Samal päeval toimus tornide linnuvaatlus ka Soomes. Seal vaadeldi linde 325 tornis ja külastajaid oli 2000. Pikima liiginimekirjaga oli Lääne-Soomes asuv Parhalahti kalasadama vaatlustorn, kus vaadeldi 111 liiki linde, huvitavamad neist olid kaelusrästas ja valgeselg-kirjurähn.

Täname kõiki osalejaid ja kohtume järgmisel aastal!

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: