Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Rakett 69" võitja: kui proovid teiste sabas joosta, ei saa kunagi võita

End varem pigem teoreetikuks pidanud Karl Reinkubjas sai saates tõestust, et suudab pingeolukorras hästi hakkama saada ning oma teadmisi ka praktikas ära kasutada.

"Ma pidin üksinda tõestama, kes ma olen, ja mida ma suudan teha," meenutas Reinkubjas saates "Rakett 69" osalemist Anu Välbale antud intervjuus. Nüüd on ta oma kogemusest õppinud, et saab pingelises olukorras ülesannete lahendamisega hästi hakkama.

"Üldiselt ma olen olnud ikka rohkem teoreetik," ütles ta ning väljendas üllatust, et sai saates nii paljude ehitamisülesannetega hakkama.

"Ma ei tea, mida ma söön, et ma nii tark olen," naljatles võitja. Tema elu jooksul kogutud teadmiste allikaks on koolis antud haridus, millele lisanduvad oma huvidele vastavalt kogutud teadmised.

Saates osaledes ei lasknud ta end teistest võistlejatest häirida ning otsis lahendusi ise. "Kui sa proovid kellegi teise sabas joosta, siis sa ei saa mitte kunagi võitja," märkis ta.

Reinkubjas tõdes, et on väga palju õpetajaid, kes muudavad füüsika ja keemia õpilaste jaoks ebahuvitavaks. Huvi kaotamine tuleb tihti tänu sellele, et õpetajad rõhuvad liialt tulemustele või detailidele. "Surutakse seda asja peale ja siis tekib tõrjuvus selle vastu," märkis Reinkubjas, kuigi ütles ka, et ta ise ei ole huvipuudust kogenud, sest on hea kohaneja ning ise füüsikast huvitunud olnud. "Kui füüsikat osata, siis on ju maailm imelihtne. Kõik muutub nii palju huvitatamaks," ütles ta.

"Mulle meeldib õppejõududega vaielda," tunnistas Reinkubjas. Ta ütles ka, et ei ole usin õpilane ning uurib lähemalt vaid neid asju, mis talle huvitavad tunduvad.

Saate viienda hooaja võitja ei tea veel, kuhu ta võiks olla jõudnud 20 aasta pärast. "Aasta tagasi ma ei arvanud, et olen "Raketi" võitja, nii et kõik see, mida ma ennustan, on niikuinii vale," ütles ta. Nüüd plaanib ta rohkem hetkes elada ning mitte tuleviku peale liiga pingsalt mõelda.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: