Black Velvet: oleme taas laval, sest fännid ei ole meid unustanud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing/ERR

Black Velveti liikmed Sulev Lõhmus, Sven Lõhmus ja Lauri Liiv meenutasid vanu esinemisi ja veidraid esinemisrõivaid ning rääkisid, missugune on lavale naasnud bänd võrreldes varasemaga.

"On üks põhjus, miks me tagasi oleme ja see on kõige suurem põhjus, miks me oleme siin - fännid ei ole meid unustanud," ütles Sven Lõhmus saates "Hommik Anuga".

Lauri Liivil on tulnud kontserditel pidevalt vastata küsimusele, millal Black Velvet tagasi tuleb. "Kõige pullim on see, et mitte ainult meie põlvkond või vanemad inimesed ei tea seda, vaid tõesti ka väga paljud noored," ütles ta. Black Velveti muusika on ajas veidi muutunud ning ka lüürika on saanud täiskasvanulikumaks, arvab Liiv.

Sven Lõhmus tõi poistebändi edasi arendamisel heaks näiteks Briti bänd Take That. "Hetkel on nad üks edukamaid Briti gruppe ja see on hea näide, kuidas poistebändidest saab meestebänd," ütles ta. Ka Black Velvet proovib minna sama rada.

Erinevalt varasemast on nüüd otsustatud tagasi tulla live-bändina, selle asemel et fonogrammile laulda. "Lihtsalt need kujud, kes olid kunagi laval, ei mõju teisel sajandil enam nii adekvaatselt," arvas Sulev Lõhmus.

"Praegu, ma arvan, et inimesed pigem ootaks, et me oleks nende totakate hõbedaste pluusedega ja platvormkingaga, see oli tegelikult äge ja naljakas," arvas Sven Lõhmus.

"Need särgid olid täiesti ebaesteetilised ja pidurdasid igasugust kehahügieeni," kirjeldas Sulev. Sven arvas, et särgid olid tehtud peaaegu et fooliumist ning ei lasknud tõesti kehal peaaegu üldse hingata. "See oli kosmonautikatööstuses kasutatav riie, võib-olla sellega isoleeriti mingit seina," ütles ta naerdes. Kuna riidevalik oli "17" video filmimise ajal väike, osteti hõbedaste särkide peale ka ülikonnad, mis olid bändiliikmetele liiga suured.

Bändiga esineti väga erinevates kohtades, näiteks ka ühes Ida-Virumaa sööklas, millest õhtuks oli saanud diskoklubi ja mida valgustasid ämbritest tehtud valgustid. Kuigi lava ei olnud, toimus esinemine oma täies hiilguses. "Liikumiskavas me ikka allahidlust ei teinud," tõdes Lauri Liiv.

Samuti on esinetud laval, mis on nii kõrge, et kontserdi ajal valesti liigutades võib pea ära lüüa ja ka laval, millest Sven Lõhmus keset esinemist lihtsalt läbi astus.

Alo TVsse jõudnud ja hiljem internetis populaarsust kogunud klipp laulust "Senjoriita" salvestati bändiliikmete sõnul aga juhuslikult siis, kui nad arvasid, et kaamera ei salvesta ning veiderdasid lauldes oma lõbuks.

Kuigi "17" sai juba esimeste raadionädalatega üle Eesti kuumimaks hitiks, veel enne kui mehed olid lauluga esinema jõudnud, ei ole nad kunagi tuntuse tõttu nina väga püsti ajanud. "Me oleme kõik olnud algusest peale nagu kolm venda. Me ei ole olnud sellised tüübid, kes kujutaks ette, et me oleme mingid popstaarid ja mingid tegijad, me ei ole mitte kunagi elus seda ette kujutanud," ütles Sven Lõhmus.

Päris ametlikult ei olegi bänd enda sõnul laiali läinud, vahepeal oli lihtsalt paus, mil väga tihti ei esinetud.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: