Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Roald Johannson lahkub "Pealtnägijast": aeg on edasi liikuda

Roald Johannson
Roald Johannson Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

Kaheksa aastat "Pealtnägijas" lugusid teinud Roald Johannson uuel hooajal enam ei jätka.

"Ma olen väga tänulik nende kogemuste eest, kuid nüüd tunnen, et pärast kaheksat aastat on mul aeg edasi liikuda, leida telemaastikul värskeid väljakutseid ning alustada uut etappi oma karjääris," rääkis Johannson Menule.

Johannson usub, et on võimeline särama ka teistsugustes teleformaatides kui ainult iganädalane ajakirjanduslik telemagasin.

"Mul on laual mitu pakkumist ja ohtralt ideid, aga ei tahaks enne kaagutada, kui pole munenud. Suvel kavatsen natuke puhata ja oma koduaias hekki organiseerida, aga muidu olen avatud kõigile värsketele ja inspireerivatele ideedele televisiooni valdkonnas," ütles Johannson.

Kõige eredamalt jäävad Johannsonile "Pealtnägijast" meelde kallid kolleegid ja sõbrad, kellega ta on aastate jooksul tihedalt kokku kasvanud. "Ma austan ja armastan neid inimesi ning minu lahkumisotsuse raskem pool oligi just nende seltskonnast irdumine. Aga nii egoistlikult kui see ka ei kõla, pean ma siiski mõtlema enda peale ja tegema seda, mis mind igapäevaselt õnnelikuks teeb," tõdes ta.

Johannson kinnitas, et tal on "Pealtnägijas" veedetud kaheksast aastast suurepärased ja kohati uskumatud mälestused. "Olen kohtunud paljude inspireerivate inimestega, reisinud mitmel pool maailmas ja võidelnud õlg õla kõrval oma ala tõeliste tipptegijatega. Tunnen, et olen selle aja jooksul tohutult arenenud mitte ainult professionaalsel pinnal, vaid ka inimesena," lausus ta.

Omanäoline autor

"Pealtnägija" saatejuhi Mihkel Kärmase sõnul on Johannson originaalne ja oma äratuntava käekirjaga autor, mistõttu on tema lahkumine saatemeeskonnale suur kaotus. "Järjekordsed suured kingad on vaja täita, aga kelle jalad nendesse kingadesse astuvad, ma täpselt ei tea," rääkis Kärmas.

Kärmase sõnul pole välistatud variant, et Johannson jääb mingil määral "Pealtnägija" kaasautoriks, kuid toimetus vajab sügisest suure tõenäosusega uut liiget. "Kõik variandid on hetkel võimalikud, me oleme rääkinud juba mõnede konkreetsete inimestega, aga midagi kindlat lukku löödud ei ole," tõdes Kärmas.

Kolleeg Rasmus Kagge lisas, et muidugi on Johannsoni lahkumine kaotus, kuid saatetiim mõistab, et kui inimene on ühte asja niivõrd pikalt teinud, otsib ta vaheldust. Kagge tõdes, et Johannson on tõestanud, et saab hakkama igasuguste väljakutsetega.

"Minu jaoks on tegemist ühe tõelise talendiga. Ajakirjanduslikus mõistes suurmeister, kellega tutvumise üle on mul ääretult hea meel ja kelle kuulumine minu sõprusringkonda kindlasti rikastab seda ringi," ütles Kagge.

Mehe hinnangul vajab kiitust Johannsoni oskus sõnadega žongleerida. "Ma olen imetlenud seda aastaid. See, kuidas ta on teemasid leidnud ja neist lugusid teinud, mille peale mina ei oskaks tullagi, on kindlasti imetlusväärne," rääkis Kagge.

Tema sõnul on Johannsonil palju silmapaistvaid lugusid, kuid ühena esimestest meenub talle see, kui kolleeg pensionäridega tantsu käis vihtumas. "Roald vormis sellest uskumatult hea loo, millest räägitakse veel 20 aasta pärast," ütles ta. Kagge tõi välja ka lood, kui Johannson kaheksa kuu jooksul kopsusiirdamist jälgis, intervjueeris Ita Everit ja Vesa-Matti Loirit ning otsis Saaremaal printsess Diana isa jälgi.

"Kindlasti on tublisid ja toredaid inimesi, kes "Pealtnägijasse" võiksid sobida. Ma ei tahaks, et keegi tuleks ja võtaks Roaldi sussid üle. Roald oli eriline frukt - siiras ja armas frukt. Teist sellist pole lihtne leida, aga võib-olla me ei otsigi teist sellist," rääkis Kagge.

Jätkavad maratonide vallutamist

Kuigi Johannsoni sügisest enam "Pealtnägijas" ei näe, jätkab ta koos Kaggega maailma tippmaratonide vallutamist.

Kagge sõnul oleks see kõige suurem kaotus, kui nende maratonidesarjad peaksid lõppema. "See on meid väga lähendanud ja avanud Roaldi minu jaoks hoopis teisest küljest. Roald on inimesena väga suur inimene, ta on tore, siiras, armas ja kihvt tüüp. Ma südamest loodan, et meie maratonide sarjad jätkuvad," ütles Kagge.

Juba septembri lõpus lähevad mehed Berliini jooksumaratonile ning jaanuaris loodavad nad läbida Austrias Dolomitenlaufi ja Itaalias Marcialonga maratonid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: