Emajõe Suveteatri eelmise suve menuk "Üle linna Vinski" taasetendub ja saab järje ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Etendus
Etendus "Üle linna Vinski" Autor/allikas: ERR

Juunis ja juulis taasetendub eelmise suve kõige populaarsemaks kujunenud lavastus ja parima originaalmuusika eest teatriauhinna pälvinud "Üle linna Vinski".

Nagu eelmiselgi aastal, õpitakse koos Vinskiga kasutama nõiduslikku nähtamatuks tegevat pulbrit, kohtutakse morni härra Mõrumanni ja peene proua Pirtspeki ning paljude teistega Tartus Laulupeomuuseumi õues, vahendab Emajõe Suveteater.

See on Vinski lugude esimene jagu, millele järgneb juulis teine osa “Vinski ja Vinsentti”. Nähtamatukstegev pulber on apteekril küll selleks korraks otsas, kuid see-eest tutvustab apteekrihärra Vinskile uut pisut kentsakat mängukaaslast – rääkivat harakat nimega Vinsentti.

Vinski seiklused saavad taas hoo sisse ja koos publikuga veedetakse lõbusalt aega nii preili Kribulini ja härra Pumpmani seltsis kui linna saabunud tsirkuses uhke nimega Tingel Zum Tangel. Väikses Hömpstadi linnakeses võtavad asjalood põneva pöörde ja Vinskil tuleb mängu panna kõik oma detektiivioskused.

Aapeli lood dramatiseerib ja lavastab Andres Dvinjaninov, vigurpoisi tegemised seab muusikalisse vormi Toomas Lunge, kunstnik on Maarja Meeru ning mõlema lavastuse osades Liina Tennosaar, Marika Barabanštšikova, Leino Rei ja Margus Jaanovits, “Üle linna Vinskis” teeb kaasa Inga Lunge. Peaosas astuvad üles noored ja andekad Karl Kristjan Puusepp ja Mikk Kaasik.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: