Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.ee video: Ewert and The Two Dragons uuest albumist: see plaat alles hakkab elama

Foto: ERR

Ansambel Ewert and The Two Dragons on keset pikka tuuritamist taas Eestis, et täna Pärnus kontsert anda ning siis juba edasi teistesse Baltimaadesse suunduda.

Bändimehed tõdesid Menule antud intervjuus, et kuigi Eestis on alati kõige pingelisem esineda, siis kuulajad ei ole tegelikult erinevad kui mujal Euroopas või USA-s.

Õhtuses Pärnu kontserdiks on maikuus kuuendat sünnipäeva tähistav Ewert and The Two Dragons aga hästi ette valmistatud. "Me valmistusime pikalt ette nii, et me harjutasime neid lugusid kõigepealt Ameerikas ja siis Euroopas," rääkis Ewert Sundja.

Tänaseks on bänd läbi sõitnud USA, Euroopa ning jäänud on veel Baltimaad ja Suurbritannia. Kuigi selja taga on pikk teekond, kinnitasid muusikud, et ei ole veel tüdinud. "Viimane tuur oli minu jaoks üsna hea intervalliga, olid puhkuse ja kontserdi päevad ja ma ei tunne, et ma oleks kurnatud. Ma ootan väga seda Pärnu kontserti ja tegelikult Leedu ja Läti kontserti ka ja pärast seda Inglismaad ka," ütles Sundja.

Tuuril saab kuulda uusi lugusid Ewert and The Two Dragonsi kolmandalt albumilt "Circles" ja kuigi paljud välismaa kriitikud on albumit kiitnud, on see kodumaiste kriitikute käest ka laita saanud. "See on kõik hästi balansseeritud ja kõik see, mis on öeldud, seal on omajagu tõtt. Nendest asjadest ju õpitakse. Kui näed viga laita, siis ikka laida hoolega, siis me saame paremini teha," ütles Sundja.

Kitarrist Erki Pärnoja tunnistas, et negatiivne tagasiside tekitab bändile kindlasti ka meelehärmi. "Sa oled sinna nii palju sisse pannud ja kui see kelleski ei tekita tundeid, mida sa ootad, siis see on ikka väiksemat sorti pettumuse tunne. Samas ei ole olemas muusikat, mis meeldib kõigile ja ei peagi meeldima," arvas Pärnoja.

Bändi liige Ivo Etti kinnitas aga, et publik on uued lood hästi vastu võtnud. "Pärast kontserti, kui autogrammide jagamine on, siis tundub, et inimesed on väga rahul, laulavad juba lugusid kaasa," rääkis ta.

Sundja lisas, et kolmanda albumi omaksvõtmise aeg on pikem ja nõuab suuremat süvenemist. "Ma arvan, et see plaat alles hakkab elama, me ise küll ootame seda ja märgid on küll olemas, et see juhtub," ütles muusik.

Muusikat peab tegema muusika pärast

Viimati tuuritas Ewert and The Two Dragons 2013. aastal USA-s, kus oma eelmise albumi "Good Man Down" lugusid esitleti. Pärnoja tunnistas, et kahe aastaga tohutut elumuutust ei ole toimunud, kuid muusika puhul polegi kõige olulisemad rahvamassid.

"Muusikat ei saa teha sellise eesmärgiga ja ma arvan, et keegi meist ei tee seda sellise eesmärgiga, et peab tingimata staadioni täitma. Muusikat peab tegema muusika pärast, et endal oleks hea ja tore seda esitada. Kui see mingil hetkel meelitab staadioni kohale, siis meil ei ole kellelgi otseselt midagi selle vastu," ütles Sundja.

Tuuritamiste käigus on lava bändile väga omaseks saanud ning muusikud kinnitavad, et on selle aja jooksul palju kasvanud. "Me oleme kindlasti väga tugevaks saanud. Seda on raske märgata, sest see on toimunud vähehaaval ja vaikselt. Peab korraks peatuma ja ennast kõrvalt vaatama, siis mõtled küll, et kuidas oli alguses ja kuidas on nüüd, siis on küll suur vahe," rääkis Kristjan Kallas.

Tänavuse tuuri suurim muutus on aga see, et sel korral saadab bändi ka valguskunstnik. "Meil käis valguskunstnik kaasas ja see oli päris ere. Meil on palju valgust ja see on meiesuguse ansambli jaoks väga oluline osa," tõdes Sundja.

Paraku jääb tuuri saatma ka negatiivsed mälestused, sest üsna USA tuuri lõpus sattus Ewert and The Two Dragons varguse ohvriks. Sundja kinnitas aga, et meediasse jõudis sündmus veidi moonutatud kujul.

"Seal oli kindlasti väiksemat sorti meediavõimendus. Suur osa tehnikast oli meiega laval. Enamus asjad olid bussist väljas sellel hetkel, kui sinna kurikaelad sisse pugesid," ütles ta ja lisas, et omateed läksid kaks personaalset seljakotti.

Sundja kinnitas, et kuigi meediast jäi mulje, et varaste saagiks langesid ka sülearvutid Ewert and The Two Dragonsi uue muusikaga, siis lähiajal pole siiski oodata, et internetiavarustesse lekib nende järgmine album.

"Loomulikult oli seal ka mõni avaldamata lugu, me ju kõik tinistame aeg-ajalt kuskil bussis või kodus ja need asjad olid jah selles arvutis. Kindlasti polnud see draakonite täispikkuses neljas album," ütles Sundja.

Ootavad toredat ilma

Kuigi suvel ootavad bändi ees mitmed nimekad festivalid, ootavad bändimehed kõige rohkem hoopis mõnusat ilma. Keset puhkust loodavad mehed leida aega ka uue muusika kirjutamiseks.

"Meil oli küll korra plaan, et suvi ei läheks luhta, siis ma arvan, et mingil hetkel me kindlasti istume maha, võtame pillid kaasa ja valmistame midagi ette," ütles Sundja ja rõhutas, et see pole kindlasti neljanda plaadi salvestus.

Seda, millal neljanda plaadi materjal valmis võiks saada, Sundja ennustada ei oska.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: