Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Läänemaal kolas karu surnuaial ringi

Foto: ERR

Meie uhkeimat metsaelanikku karu pole õnnestunud kohata paljudel jahimeestelgi, Läänemaal Kirblas aga kolas karu surnuaias ringi.

Karuga paarikümne meetri kauguselt tõtt vaadanud naine hirmu ei tundnud, lootis vaid, et mõmm enne ära ei lähe, kui ta teda pildistada jõuab.

Kui Silvi Hallik aru sai, et tegemist on tõesti karuga, tõmbas ta taskust fotoaparaadi ja saigi esimese pildi loomast surnuaias ära teha. Ja kohe jooksiski karu eemale. Naisel ei tulnud mõttessegi looma eest, kes on ju ikkagi kiskja, mis sellest, et alles nooruke, jooksu pista.

"Seda mõtet ei tulnud tõesti pähe, sest nii põnev oli. Ei ole päris niimoodi looduses enne kunagi karu näinud. Olen kuuilnud, et Martna kandis sel aastal on rohkem karusid, aga kuidas ta siia sattus, ei oska tõesti arvata," rääkis naine.

Silvi Halliku abikaasa Urmas arvas, et karu tõenäoliselt ei märganudki neid, sest nemad olid allatuult ja karude nägemine pole kiita.
Kohalik jahimees Toomas Laos ütles, et tegemist oligi suure tõenäosusega üle-eelmise talvel sündinud noorkaruga ning karta pole teda mõtet.

"Hullu pole midagi, aga et ta nüüd päris küla keskele tuleb, see on nüüd küll haruldane juhus," arvas jahimees.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: