Mari Jürjens: imestan iga päev selle üle, et mina olengi ema ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mari Jürjens
Mari Jürjens Autor/allikas: ERR/Klassikaraadio

Lauljatas Mari Jürjens tunnistas, et emadus on olnud tema elu üks inspireerivamaid asju, kuid loomingusse on seda keeruline panna.

"See on minu jaoks nii keeruline, et kuigi see on senini minu elus üks inspireerivamaid asju, on seda hästi raske olnud seletada ja panna loomingusse. Isegi, kui ma olen seda üritanud, tundub see alati hästi narr, sest seda pole võimalik lõpuni öelda ja siis ma jätan selle sinnapaika," selgitas Jürjens Klassikaraadio saates "Täna kontserdisaalis. Viis lugu".

Jürjens selgitas, et kui muude unistustega harjub inimene ruttu, siis emadusega nii ei ole. "Kui tavaliselt on unistustega nii, et kui sa midagi väga tahad, siis tundub absurdne, et see võib ühel päeval sul käes olla, aga kui ta on ühel päeval käes, siis sa harjud temaga üsna kiiresti ära ja see muutub elu loomulikuks osaks," selgitas Jürjens.

Emaks saamise puhul ei tea Jürjens siiani, kas see võib talle kunagi üldse päriselt kohale jõuda.

"Emaks saamisega oli minul vastupidi. See tundus esialgu loomulik asi, mis inimestega juhtub, aga kui ma korraga olingi ema, siis see ei mahtunud mulle pähe ja siiamaani ma imestan iga päev selle üle, et mina olengi ema," tõdes noor muusik.

Jürjens lisas, et kannab endaga alati kaasas ka üht tüdrukut, keda ta nimetab väikeseks Mariks ja kes on tema juures alati, kui midagi suurt juhtub. "Tema tuletab meelde, et see kõik, mis minuga juhtub, pole iseenesestmõistetav, vaid see kõik on suur ime ja kingitus. Tema poleks kunagi osanud unistada sellest, et ta on kaksikute ema või võib saada kord tanu alla," selgitas Jürjens, kelle sõnul aitab väike Mari meenutada, et ei tohi muutuda ülbeks ja kõrgiks.

Kuigi Jürjens ütles, et tal läheb sellega veel aega, et ta oskaks emaduse endast loomingu kujul välja lasta, kirjutas ta ühe loo umbes aasta aega tagasi, kui Mari Pokinenist sai Mari Jürjens:

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: