Positivus festival otsib valguslahendusi, mis jagaksid sõbralikku energiat ({{commentsTotal}})

Atis Izandsi ja Oskars Zaraksi loodud valguslahendus 2014 aasta Positivus Festivalil
Atis Izandsi ja Oskars Zaraksi loodud valguslahendus 2014 aasta Positivus Festivalil Autor/allikas: Positivus festival

Lisaks suurepärasele muusikaelamusele on viimastel suvedel saanud külastajate festivalielamuse osaks ka põnevad valgusinstallatsioonid ning selgi aastal otsitakse uusi lahendusi festivalialal mõnusa õhustiku loomiseks.

Konkursist on oodatud osa võtma kõik, kes soovivad luua valgusinstallatsiooni lähtudes käesoleva aasta kesksest teemast "sõbralik energia", vahendab Elektrum.

Positivus festivali ja Elektrumi koostöös korraldatava konkursi viis võitjat saavad kuni 1000 eurot oma idee teostamiseks ja neli festivalipassi.

“Loovus ja andekus kõigis oma vormides on meie jaoks Positivus Festivali korraldades alati olulisel kohal olnud. Varasemad valguslahenduse konkursi võitjad on loonud tõeliselt omanäolise õhustiku tervele festivalile ning midagi vähemat oleks patt oodata ka selle aastasest konkursist – ootame ideid, mis üllataks ja inspireeriks,” lausus Positivus Festivali korraldaja Ģirts Majors.

Elektrum on konkursi korraldamise juures juba mitmendat aastat. "Käesoleval aastal oodatakse konkursist aktiivselt osa võtma ka kõiki Eesti valguskunstnikke, kes oma põnevate ideedega rikastaksid Baltimaade suurimat muusikafestivali, aitaksid kaasa festivali atmosfääri loomisele ja sõbraliku energia jagamisele," sõnas Elektrum Eesti turundusjuht Siiri Viinapuu. "Sel aastal on keskseks teemaks "Sõbralik Energia", ehk lähtub sellest, kuidas valguslahendus võiks üha taasluua positiivseid emotsioone,“ lisas Viinapuu.

Oma ideid on võimalik esitada nii individuaalselt kui grupina. Reeglid näevad ette, et projektiidee peab olema valguslahendus – installatsioon, keskkonnadisaini objekt, dekoratsioon või muu sarnane. Objektid peaksid olema selgelt nähtavad nii päevasel ajal kui ka öötundidel ning peaksid olema mõjuva suurusega. Projekti planeerimisel tasub tähele panna ka seda, et need paigutatakse liivasele ja männipuudest palistatud alale.

Ingliskeelne projektiavaldus peaks sisaldama valguslahenduse visuaale ja ligikaudseid mõõtusid, lühikest ideekirjeldust, samuti selgitust selle kohta, millisest materjalist lahendus luuakse. Lisada tuleks ka lahenduse tehnilised nõuded ja paigalduse kirjeldus.

Avalduses peaks olema märgitud installatsiooni ligikaudne elektritarbimine ja lahenduse kogukulu. Osalejad peaksid oma projekti edastama inglise keeles hiljemalt 11. mail aadressil elektrum@positivus.com. Projektiavaldusele lisaks peaks kiri sisaldama projekti nimetust ning autorite nimesid ja kontaktandmeid.

Saadetud avaldusi hindab spetsiaalne žürii koosseisus: Läti Kunstiakadeemia professor, keskkonnakunsti ekspert Aigars Bikše, Positivus Festivali korraldajad ning Elektrumi ja turundusagentuuri SponsorKing esindajad. Võistluse võitjate ja parima projekti autori nimed avaldatakse 18. mail Elektrumi kodulehel ja Positivus festivali kodulehel.

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: