2014. aasta parimaks spordiraamatuks valiti "Mart Poom. Minu lugu" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Konverentsil vaatab oma jalgpallurikarjäärile tagasi ka Mart Poom
Konverentsil vaatab oma jalgpallurikarjäärile tagasi ka Mart Poom Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Žürii otsuse põhjal pälvis 2014. aasta parima spordiraamatu auhinna Mart Poomi ja Indrek Schwede raamat "Mart Poom. Minu lugu".

Žürii liikme ja Eesti spordimuuseumi direktori Daimar Lelle sõnul avaldas žüriile tugevat mõju see tõeline sportlase lugu, tahtejõu ning tahtmise lugu, mis peaks kõigis lugejates, mitte ainult jalgpallihuvilistes, tugevaid emotsioone tekitama. Keegi ei peaks kartma ka raamatu mahukust, spetsiifilisi või igavaid jalgpallimängude ülevaateid sealt ei leia. Auhinna vastu võtnud Indrek Schwede tänas autorite poolt auhinna ja tunnustuse eest ning meenutas, et vaatamata erinevatele lähtealustele otsisid nii Mart Poom kui Georg Hackenschmidt võtit, kuidas teha oma elust meistriteos selle asemel, et vaid teistele kaasa elada.

Mart Poomi lugu osutus ülekaalukaks võitjaks ka kuni 31. märtsini toimunud rahvahääletusel, kogudes ligi 45 protsenti kõikidest antud häältest. Vastavalt Hackenschmidti raamatuauhinna statuudile andis rahvahääletuse tulemus ühe võrdse hääle zürii lõpphääletusel. Lisaks võitjale otsustas žürii ühte 2014. aastal ilmunud spordiraamatut tunnustada ka audiplomiga ning selle pälvis Raul Rebane ladusalt kirja pandud motivatsiooniraamatu "Võimalik!" eest.

Seekordse parima spordiraamatu kohta on spordiajakirjanik ning raamatufriik Jaan Martinson öelnud, et kui Eesti läbi aegade parim jalgpallur Mart Poom räägib tippspordi valus, siis tuleb uskuda. "Selgeks saab järgmine: kui inimene midagi väga tahab, siis ta saab, paraku tahavad vaid üksikud nii väga, et on valmis ohvriteks," lausus Martinson.

Georg Hackenschmidti raamatuauhinda annavad 2012. aastast ühiselt välja Eesti spordimuuseum ja Eesti olümpiaakadeemia ning selle saab iga kalendriaasta jooksul ilmunud parim eestikeelne sporditeemaline raamat, mis räägib parimal moel spordist, spordi mõttest, ausast mängust ja liikumise rõõmust. Auhinnaga kaasneb Jass Kaselaane kavandatud auhinnaskulptuur ja tuhandeeurone preemia.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: