Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Krista Lensin avaldas, mis ajakirjas hästi müüb

Eesti kõmulisim seltskonnaajakiri Kroonika jõuab peagi 1000. numbrini ning "Ringvaates" tegi väljaande ajaloo värvikamatest seikadest kokkuvõtte peatoimetaja Krista Lensin.

"Ma arvan, et ta on igat pidi mõjutanud Eestit ja üldse ühiskonda, sellepärast et need inimesed, kes Kroonikast läbi käivad ja kelle eluga me kaasas käime, muutuvad, ja mingitel ajahetkedel me muutume koos nendega või siis anname välja midagi sellist, mis nende elukäiku muudab," ütles Kroonika peatoimetaja Krista Lensin "Ringvaates"

"See oli meile endalegi šokk ja vapustus," meenutas ta eelmise aasta suvel ilmunud ajakirjanumbri esikaant, millel esileedi Evelin Ilves suudles võõra mehega. Sellise kaliibriga juhtumeid peatoimetaja sõnul harva, vaid kord 10-20 aasta jooksul ning Kroonika number saigi siis viimase 20 aasta suurimad müüginumbrid

"Oleks mul olnud ainult pildimaterjal, ma oleks kauem mõelnud. Kuna tegemist oli videomaterjaliga, siis väga pikalt ma ei mõelnud, kuna pilt räägib rohkem kui tuhat sõna," märkis Lensin. Inimeste luuramiseks ajakirja peatoimetaja seda juhtumit kindlasti ei pea, sest tegemist oli avaliku üritusega. "Me ei olnud kindlasti ainukesed kes selle materjali said," ütles ta. Teised ei olnud Lensini hinnangul lihtsalt piisavalt julged, et pilte avaldada.

Üldiselt on väga head esikaaned ka need, millel saab näha pulmi. Viimasel ajal on Kroonika pakkunud tuntud inimestele välja võimaluse, et ajakirja fotograaf läheb ametlikult kohale ning seega ei ole vaja pilte salaja teha. "Pulmad on üks asi, mida inimesed armastavad ja tahavad ka selliseid pulmi," ütles ta.

Kõige müüdumad on Lensini sõnul alati numbrid, mille esikaanel on teemad presidendipaari kohta või presidendi vastuvõtust. Samuti müüvad tema kogemuse järgi väga hästi Kati ja Jaan Tootsi ning Urmas Sõõrumaa tegemised.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: