Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Liisa Koppel avas filmimaailma telgitaguseid noore näitleja silme läbi

Noor näitleja Liisa Koppel meenutas põnevamaid seiku filmitegemisest ja inimestest, kes temaga koos kaamera ette on jõudnud.

"Õudne oli, sest mulle tundus, et ma teen kõike nii valesti," meenutas Koppel enda esimest korda tele-ekraanilt nägemist saates "Hommik Anuga".

Juba mitmes erinevas filmiprojektis kaasa löönud noor näitleja rääkis, et kaamera ees olek ei olnud esiti kuigi loomulik, kuid nüüdseks ei ole tal sellega probleeme. "Alguses oli imelik, kui kõik mind vahtisid, aga pärast ma harjusin ära sellega," ütles Koppel.

Seni valminud filmidest lemmikuks peab Koppel "Vehklejat", milleks harjutades tuli pool aastat vehklemistreeningutel osaleda. Spordiala hakkas noorele näitlejale väga meeldima ning mõnda aega pidas ta plaani sellega ka edaspidi tegeleda, kuid nüüdseks on mõte kõrvale jäänud.

"Märt on lahe inimene," iseloomustas Koppel "Vehkleja" kolleegi Märt Avandit. Kogenud näitleja jagas nooremale Koppeli sõnul ka veidi õpetussõnu, kuid oli suuremas osas rahul Marta osatäitja tööga.

"Väikelinna detektiivide" kohta avaldas Koppel huvitava seiga, kuidas Mikk Kaasik ei julgenud tegelikult vette hüpata ning selle asemel lavastati lõik suure kivi vette heitmisega. Filmis tundub kõik aga vägagi reaalne.

"Vehkleja" lõpustseenis ei saanud näitleja samuti päris võistlusrelva kasutada, sest muidu oleks võinud viga saada sel hetkel vastase rollis olnud kaamera.

"Väikelinna detektiivide" ning "Vehkleja" jaoks tekste pähe õppida vaja ei olnud. "Eesti Laulu" vaheklippide jaoks pidi aga kogu materjal peas olema ning kõige keerulisemaks pidas Koppel enda jaoks venekeelset sketši. Koolis hakkab näitleja vene keelt õppima alles järgmisel aastal, kuid pärast vaheklippide eetrisse jõudmist selgus, et vene keele õpetaja arvab juba, et Liisa oskab keelt puhtalt. "Vene keele õpetaja tuli koridoris vastu ja ütles midagi vene keeles mulle. Vaatasin selja taha, et äkki ta räägib mõne teise õpetajaga," meenutas näitleja, kes enda sõnul praegu vene keelest tegelikult üldse aru ei saa.

Koppel rääkis, et on tänu filmide tegemisest saadud kogemustele näitlemise kohta palju õppinud. Näiteks ei paku talle enam erilist raskust kaamera ees väga kurba muljet jätta.

"Paljud arvavad, et ma kardan rahvast, aga mul on nii, et mulle kuidagi ei meeldi, kui kõik vahivad mind," tunnistas ta. Kuigi tuntus võõraste seas teda teinekord häirib, siis oma klassikaaslasi peab ta väga toredateks, isegi kui nad räägivad temast kui kuulsusest. "Mu klassiõed on rääkinud, et kuule tule täna mulle külla, mu sõbranna tuleb ka, siis saate selfie't teha," tunnistas Koppel. Mõned selvepildid on ta seetõttu ka teinud.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: