Jaan Tätte: muusika tegemise lõpetamine on nagu suitsetamisest loobumine ({{commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing/ERR

Kui pärast kümmet aastat näitlejana sai Jaan Tätte aru, et pole selleks elukutseks loodud, siis nüüd laulmisega pikemat pausi pidades tõdeb ta, et peab end muusikast vägisi eemale hoidma.

Esimene arusaam, et näitlemine ei ole tema ala, tuli siis, kui Rain Simmul ütles intervjuus, et tema parimad hetked elus on laval. "Ma mõtlesin, et issand! Ma olin kümme aastat olnud siis näitleja ja mõtlesin, et minu kõige halvemad hetked on olnud laval," meenutas Tätte saates "Hommik Anuga". Siis sai ta aru, et midagi on valesti, kui laval tegelikult olla ei meeldi, aga ikka oled.

Laulda Tätte siiski tahab, kuid hoiab end praegu tagasi. "See on nagu suitsetamise maha jätmine, et korraks ma tunnen, et ma pean selle kõrvale jätma. Mulle ei meeldinud see, et ma olengi see, keda kõik kutsuvad ja lähen ja jälle lähen ja rikun oma Vilsandi-elu ära," rääkis ta. Samuti ei saa esineda, kui lavalt kaua eemal olla, sest siis kaob vorm ja sõrmed hakkavad kitarri mängides valutama. "Kas teed või ei tee üldse. Kunagi ma laulan kindlasti jälle, aga praegu ma parema meelega teeks muid asju," ütles Tätte.

Ta ütles, et tunneb, et inimeste jaoks ei ole tema tehtud laule enam nii väga vaja kui varem. "Tõde on see, et minu selline aeg on ikkagi möödas. See oli hetkel vajalik, ma tundsin, kui see oli oluline inimestele ja maailma paremaks muutmisele, aga hetkel ma tunnen, et see aeg on möödas ja see vajadus sellist muusikat kuulata."

Oma menu tipul olid Tätte ja Matvere kindlasti enne ümbermaailmareisile minekut, mil välja müüdi isegi terve Tartu lauluväljak. "See oli üks võimas tuur meil Markoga enne merele minekut ja siis ma andsin endale aru, et see hetk ei tule kunagi tagasi," tõdes Tätte. Siiski on ta kindel, et pole kinni selles, mis on olnud. "Hetkel ma ei ole näitleja, ma ei ole laulja ja ma ei hoia kinni sellest, mis olid need tohutud suured rahvahulgad ja Tätte fenomenid. Nüüd ma olen vaikne nohik seal Vilsandil ja ma ei tunne sellest selles mõttes puudust, vaid ma tunnen, kuidas see, mis on olnud, toidab mu vaimu ja aitab mul olla erakuelus," ütles ta.

"See oli pööraselt naljakas," kommenteeris Tätte suure populaarsuse saanud "Jaani ja Marko telepoe" sketši "Tujurikkujas". Saate eetris oleku ajal ümbermaailmareisil olnud mehi ei solvanud lähenemine sugugi ning Tätte tõdes, et kuigi väljast võis nende ümbermaailmareisi ettevõtmine tunduda kommertslikuna, siis seestpoolt vaadatuna see sugugi nii ei olnud.

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: