Võrus avati karjalaskevõistlusega orienteerumishooaeg ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kuigi maarahva kalendri järgi oli karjalaskepäev 1. aprillil, peeti täna Võrus hoopis karjalaskevõistlust ja kui karjalaskepäeval lastakse traditsiooniliselt loomad esimest korda välja, siis sedapuhku lasti loomade asemel esimest korda metsa orienteerujad.

Just Võrumaal juba 1990. aastast toimuv iga-aastane karjalaskevõistlus on kõige esimene orienteerumissündmus, mis avab üle-eestilise orienteerumishooaja. See tähendab, et taas on põhjust jälgida oma kodukandi orineteerumisklubide infot, sest algavad nii iganädalsed päevakud kui ka võistlused, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sedapuhku Sõmerpalu vallas Linnamäe maastikel toimunud võistlus tõi kohale üle 300 osaleja nii Eestist, Lätist, Venemaalt kui ka Soomest.

"Pika talvega on igatsus metsaradade järgi nii suureks kasvanud, et ei saa teisiti, kui peab selle looma endast välja laskama. Meil oli täna siin maailmaklassi mehi - Miko Siren, Soome edetabeli teine mees, võitis täna võistluse. On ka väikesed lapsed, on ka üle 75-aastased vanurid - meil on rajad kõigile," selgitas Eesti orienteerumisliidu juhatuse esimees Sixten Sild.

Ilmselt just viimane asjaolu muudab orienteerumise kõige rahvaspordilikumaks spordialaks üldse, sest just sellel saavad oma võimeid proovile panna üheaegselt nii kogenud tegijad kui päris pisikesed. Näiteks 5-aastase Mari jaoks oligi tänane võistlus esimene, kus päris ise kaardi abil mööda nöörirada punktist punktini joosta kuni finišini välja.

"Meile meeldib metsas käia ja seetõttu on orienteerumine meile tore meelelahutus," rääkisid Mari ja Anu Iher Tartust.

See, et täna päev otsa lötrsisegust vihma sadas, ammu metsa jooksma igatsenud orienteerujaid ei heidutanud, sest teadagi on tegemist alaga, kus nii ehk naa saab märjaks. Tegelikkuses ongi just märjaks saamine ja soodes sumpamine see, mis 9-aastasele Kasparile ja 10-aastasle Toomasele selle ala juures kõige enam meeldib.

"Mulle meeldib see, et seal saab ringi liikuda ja soodes käia. Saad soodes käia ja hüpata igale poole ja saad jalgu märjaks teha ja käia porilomipides ja nii edasi. Iga ilmaga on see mõnus," rääkisid Toomas Mattus ja Kaspar Karolin orienteerumisklubist Kobras.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: