Mart Normet: Eurovisioon on läinud liiga professionaalseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mart Normet ja Birgit Õigemeel Eurovisioonil
Mart Normet ja Birgit Õigemeel Eurovisioonil Autor/allikas: Postimees/Scanpix

ETV meelelahutustoimetuse juht Mart Normet tunnistas, et Eurovisioon on läinud aasta-aastalt professionaalsemaks ning täna on see kujunenud juba mõnevõrra probleemiks.

"Ma olin enne seda suur Eurovisiooni pilaja, kui mind määrati selle projekti peale, ja need esimesed aastad olime me Heidy Purgaga revolutsionäärid ja ei võtnud kogu seda suurt tralli tõsiselt. Tuleb välja, et Eurovisiooni suured fännid on olnud meie paadis kogu aeg, sest saadi aru, et halba muusikat on seal olnud läbi aastate nii palju, et see on häirinud padueurovisioonifänne, kes tahavad saada kihvti kvaliteeti ja head showd," selgtas Normet "Vikerhommikus".

Juba homme jõuab ETV eetrisse saade "Eurovisiooni laulud", kus Koit Toome, Lauri Liiv, Lauri Pihlap, Kaire Vilgats ja Nele-Liis Vaiksoo tänavusi võistluslaule kommenteerivad. "Žüriiliikmed olid täitsa üllatunud, et kus on saastmuusika, mille järgi oli Eurovisioon tuntud. Asi on väga kvaliteetseks läinud," selgitas Normet.

Tema hinnangul on ühest küljest toimunud professionaliseerumine, mistõttu on riigid hakanud oma Eurovisiooni juuri kaotama ja liiga professionaalseks muutunud. "Tase on kõva ja selles mõttes on äge osaleda sellisel suurel sündmusel, kuhu kõik riigid panustavad nii kõvasti," ütles Normet.

Saade toob vaatajateni uue tahu

Kuna paljud riigid on panustanud videotesse, saab läbi kuue erisaate näha artistidest veel üht tahku. "Täpselt nagu Elina ja Stigiga - see video tuli paljudele eestlastele šokina. Keegi ei ujutanud ette, et issand milline suhe - nuga, veri ja katkine peegel," selgitas Normet.

Ta lubas, et videod annavad lauludele veel mingi dimensiooni ja seetõttu on homne esimene erisaade kaunis põnev.

Läbi kuue saate on kõigil võimalik näha ja kuulda kõiki 40 võistluspala. "See ei ole lihtne - tulla poolfinaali õhtul teleri ette ja kohe otsustada. On mõnus, kui oled natuke saanud kombata," arvas Normet.

Eesti finaali

Mees tunnistas, et tema jaoks on Eurovisiooni eel kõige olulisem mõelda, et Eesti esindajad Stig Rästa ja Elina Born pääseksid oma palaga "Goodbye to yesterday" finaali.

"Täiesti võimalik on selle konkursiga jõuda üle maailma inimeste teadvusesse, tuleb lihtsalt piisavalt hästi esineda ja kuidagi eristuda," selgitas Normet, kelle hinnangul mäletatakse Ott Leplandi laulu "Kuula" siiani erinevates maailma riikides.

Normet loodab, et ka tänavune lugu mängib end kellegi südamesse ning ütles, et lauljad ise on Eurovisiooni eel rahulikud.

"Stig on vana rahu ise ja Elina haarab rohkem õhust igasuguseid impulsse. Neil on suhteliselt rahulik, loodame, et läheb hästi," selgitas Normet.

"Eurovisiooni laulud" stardib ETVs homme kell 19.10.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: