"Ringvaade" uuris juunist kohustusliku eriolukorrakoti sisu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Seoses muutunud julgeolekuolukorra ja tulevase õppusega Siil peab igal eestlasel alates esimesest juunist olema kodus eriolukorra kott.

Koti olemasolu kohustuse kehtestab uuendatud siseturvalisuse arengukava ning "Ringvaate" reporter Jüri Muttika käis uurimas, mis ühes eriolukorra kotis olema peaks.

Selgus, et umbes 100 eurot maksvas kotis võiks muude asjade seas olemas olla volditav tops, vana rõhkside, tulekivi, tross-saag ning vahendid toidu tegemiseks. Samuti kolme päeva toiduvaru, mis võiks koosneda konservidest ja kuivikleibadest.

Kaitseliidu üleelamisinstruktor Kristjan Pütsep soovitas panna kokku kaks kotti ning paigutada ühe autosse ja teise keldrisse, et perekonnal oleks igal juhul võimalik kiiresti eriolukorrale reageerida.

Kellel relvaluba ei ole, siis soovitati kaasa võtta ka kirves ja nuga. Nende puudumisel võiks kotti pista vähemalt 1500-grammise kivi, mida tuleks kord aastas taadelda, et selle kaalu säilimist kinnitada.

Alates maist hakatakse käima kodanike kodudes kontrollimas koti valmimise edusamme. Neid, kellel ei ole õnnestunud juuniks kotti kokku panna, ähvardab rahatrahv.

Aprill!

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: