X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Naljapäeva parimad palad

{{1427886470000 | amCalendar}}
Foto: https://www.facebook.com/Suomenpoliisi

Täna on 1. aprill ehk naljapäev, mil kõikidesse uudistesse tuleb suhtuda väikese ettevaatusega. Toome teieni tänase päeva parimad naljad, mis meieni on jõudnud.

Cinamoni külastajale aprilli alguseks üks tasuta popkorn

Et aprill algaks eriti jõudsalt ja uue kuu filmid saabuksid erilise emotsiooniga ning imepärase maitseelamusega, ootab kõiki 1. aprilli Tartu kino Cinamon külastajaid soovi korral koos piletiostuga üks täitsa tasuta popkorn.

Cinamoni kinopere kinnitab, et popkorn on värske, kohapeal valmistatud ning kättesaamise hetkel veel mõnusalt soe. Kinosnäki saamiseks küsi kohapeal julgelt Cinamoni kinokassast.

 

Süsteemivea tõttu enamtarbitud elekter tuleb tagastada

Möödunud kuul aset leidnud süsteemivea tõttu, jõudis paljude elektritarbijateni rohkem elektrit, kui ette nähtud.

Elektrum Eesti klienditeeninduse juhi Kristi Kõvaski sõnul juhtus süsteemis toimunud vea tõttu valearvestus ning paljude elektritarbijateni jõudis rohkem kilovatt-tunde elektrit kui oleks pidanud. Nüüd ootavad elektritootjad, et tarbijad neile elektri tagastaks.

"Elekter tuleb tagasi saata täpselt samade liinide kaudu, nagu see tarbijateni jõudis," selgitas Kõvask.

 

Uuring: Eesti põlevkivi on otsakorral - Eesti peab kiirkorras energiatootmise viima üle taastuvatele allikatele

Eesti taastuvenergia kojale laekusid täna Eesti energiaallikate uuringu tulemused, mille kohaselt ei ole Eestil enam seni arvatud kogustes põlevkivi, millest energiat toota, mistõttu peab Eesti kiirkorras üle minema taastuvatel energiaallikatel põhinevatele energiatootmisviisidele.

Põlevkivi kaevandajate liidu sõnul vastab tõele, et põlevkivi mahtude hindamisel on varem vigu tehtud ja põlevkivi varud on otsakorral. Liit lisas, et põlevkivielektrijaamad on suutelised veel kuni nädala lõpuni elektrit tootma. "Uuest nädalast peab algama Eestis uus ajajärk, kus elektrit toodetakse taastuvatest allikatest," hindasid põlevkivi kaevandajate liidu eksperdid.

Kuna põlevkivi kaevandamisest laekus riigikassasse märkimisväärselt keskkonnatasusid, tuleb nüüd ilmselt ka maksusüsteem ümber muuta ja kaaluda ka päikese, tuule ja biomassi maksustamist, et riigikassat edukalt edasi täita.

Igaüks, kes toodab tuulest või päikesest elektrit, peab tasuma maksu päikese ning tuule kasutamise eest. Senistele võrgutasudele lisandub ka päikese ülekande tasud, sest energiakaod Päikeselt Maani on suured ja see tuleb tarbijatel kinni maksta.

 

Eesti meremuuseum ootab vabatahtlikke appi laeva lossima

Eesti Meremuuseum annab teada, et seoses logistilise eksitusega on Lennusadamasse ootamatult saabunud Libeeria lipu all sõitev kuivlastilaev Matoca.

Laeva põhilast on kohv, mis arusaadavalt vajab kiiresti lossimist ehk maha laadimist. Kuna Lennusadamas puuduvad kraanad ja muu vajalik tehnika, palub Eesti meremuuseum kõiki vabatahtlikke võimalusel appi laeva lossima. Kõigil vabatahtlikel palume võimalikult kiiremini koguneda Lennusadama kail.

 

Kassikohvik Nurri avas keldriruumes hiirefarmi

Ainulaadne kassikohvik avas kassikohviku keldriruumes hiirefarmi. Farmi avamine tagab meie kiisudele igapäevase värskeima toortoidu olemasolu.

Käesoleva aasta algusest viisime kassikohviku kiisud üle toortoitumisele. Toortoit on lähim kassi kui kiskja loomulikule toidule – endapüütud hiirele.

Hiirte paljumise suurenemisel on külastajatel võimalik värskelt sügavkülmutatud hiiri enda kodukassile kaasa osta. Hakkame korraldama ka vaatemänge, kus meie kassid saavad püüda kohvikusaali lahti lastud hiirt.

 

Huvitavaid fakte Eesti elust

Statistikaamet leidis ühiskonnas toimuvaid muutusi uurides rea huvitavaid seoseid, mis annavad mõistliku seletuse seni vastuseta olnud küsimustele.

 

 

TÜ naiskoor esineb koos Robert Plantiga Positivusel

18. juulil kell 22.00 esineb Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor koos selleaastase Postivuse peaesineja Robert Plantiga Läti suurimal rokifestivalil. Koos tuleb esitamisele Veljo Tormise "Raua needmine" ja kolm laulu Led Zeppelini kullavaramust.

Võimalus koostööks Robert Planti ja tema saatebändi Sensational Space Shifters'iga sündis läbi bändipoolse initsiatiivi. Nimelt otsis Robert Plant kui Veljo Tormise muusika suur austaja sobivat partnerit Eestist, kellega koos esitada Tormise "Raua needmist" Baltimaade tuntuimal rokifestivalil Positivus. Kuna TÜ naiskoor repertuaari kesksel kohal on hetkel just "Raua needmine", siis võeti koori dirigendi Triin Kochiga ühendust.

"Otsus koostööks sündis koheselt, niivõrd ägedale pakkumisele ei saa ju kuidagi "ei" öelda," kommenteeris Koch koostöö tagamaid. Samas nentis Koch, et võetud vastutus on suur ning nõuab koorilt pingsat harjutusperioodi.

Robert Plant on Suurbritannia laulja, tuntud eelkõige Led Zeppelini vokalistina.

 

Ülemiste City saab lõbustuspargi

Ülemiste Citys avatakse juba sel suvel suursugune lõbustuspark, millega soovitakse suurendada nii Tallinna elanike kui ka pealinna külastajate valikut vaba aega veeta.

Lõbustusparki hakkab läbima number 4 trammiliin, mis hakkab Tallinna kesklinna tulevikus ühendama ka lennujaamaga. Lõbustuspargi uhkeim atraktsioon saab kindlasti olema Ameerika raudtee, mis hakkab moodustama osa Ülemiste Cityt läbiva trammiliini marsruudist. Tallinlastele on ühiskaardi olemasolul Ameerika raudtee atraktsioon tasuta.

 

Omniva hakkab Hiinast kaupa tarnima otselennuga

Alates 1. aprillist alustab Omniva regulaarsete lendudega Eesti ja Hiina vahel, et oma klientidele kiiremini kätte toimetada nende Hiinast tellitud kaubad.

Lennud toimuvad iga nädala kolmapäeviti väljumisega Tallinna lennujaamast kell 17.00 ning lennatakse kas Pekingisse, Shanghaisse või vajadusel ka Hongkongi. Tagasiteel teeb lennuk vahemaandumised Riias ja Vilniuses, et kohale tuua ka Läti ja Leedu aadressidele tellitud pakid.

Omnivairi nime kandev ning nii reisijate- kui kaubaveoks kohandatud Boeing 777-200 on esimene omataoline Eesti lennuregistris ning kannab registrimärki ES-OMN. Lennuk koos meeskonnaga renditakse Hiina lennukompaniilt China Southern Airlines. Hiina lendudele saavad kõik huvilised osta pileteid kõikidest postkontoritest üle Eesti, ühe otsa piletite hinnad algavad 300 eurost.

 

Estonian Air uuendab oma lennukiparki

Alates 1. aprillist 2015 täieneb Estonian Airi lennukipark Eesti käsitööliste valmistatud uute kuumaõhupallidega. Esialgu on plaanis tellida viis kuumaõhupalli ning aasta lõpuks kogu lennukipark välja vahetada. Estonian Airi juhatuse liikme Indrek Randveeri sõnul tegi lennufirma sellise otsuse, et vastu tulla klientide soovile nautida mugavamat lendu.

Uut lennukogemust saavad reisijad nautima hakata juba 2. aprillist. Kõik selle nädala reisid toimuvad Randveeri sõnul ainult kuumaõhupallidega.

Kuumaõhupalli eelised lennukiga võrreldes:

• Lennuk vajab tunnise lennu jaoks 25kg kütust, kuumaõhupall vaid 10kg
• Lennukiga võrreldes on kuumaõhupalli õhkutõus vaevu tuntav
• Kuumaõhupalliga lendamine on palju hääletum
• Kõikidele Tallinna elanikele on lennusõit tasuta
• Istekohad pallis ei ole nummerdatud – igaüks saab valida omale meelepärase koha
• Palavate ilmadega töötab ventilatsioon ka ilma elektrita ja lubame, et palliga lennates umbne ei hakka.

 

 


Tarbijakaitseamet võtab fookusesse uued lennutranspordi teenused

Tarbijakaitseamet hakkab kontrollima värskelt Eesti turule lisandunud transporditeenuste kvaliteeti. Esmajärjekorras võetakse luubi alla Omnivairi Hiina-lennud ja Estonian Airi kuumaõhupallid.

Ametnikud hakkavad kontrollima uue lennufirma Omnivairi Eesti ja Hiina vahelisi lende, millega Omniva lubab Hiinast tellitud kauba kiiremini kohale toimetada. Inspektorid hakkavad nimetatud reisidel kaasas käima, et veenduda teenuse kvaliteedis ja tingimustest kinnipidamises. Rikkumise tuvastamisel on ametil õigus teha ettekirjutus ja konfiskeerida isiklikuks tarbeks kõik nõuetele mittevastavad tooted.

Ametnikud teevad järelevalvet ka Estonian Airi lennuparki lisandunud kuumaõhupallide üle. Kontrollide eesmärk on veenduda, kas klientidele pakutav teenus vastab lubatule. Näiteks lubab ettevõte, et iga lennu sihtkoht on üllatus, sest kogu lennu pikkus ja maandumine sõltub tuule suunast ning kiirusest.

 

Trammi Moonika liinilesaatmisel viibis tuntud telesaatejuht Jeremy Clarkson

Trammi Moonika pidulikku liinilesaatmist jälgis rahva hulgas ka seekord tagasihoidlikuks jääda soovinud tuntud telesaatejuht Jeremy Clarkson.

Proovisõidu tulemusi kokku võttes ütles Clarkson. "Teil pole midagi häbeneda - uued trammid on mugavad, puhtad, turvalised, täiesti võrreldavad luksusklassi autodega. Me käisime ka vanu tramme proovimas, no need on nagu 1970-ndate aastate Moskvitšid. Neid oleme me oma saadetes testinud ja need erilist usaldust ei äratanud."

 

AHHAAs koorus 10 000. tibu

Munadepühad saabuvad Teaduskeskusele AHHAA tänavu erakordse rõõmusõnumiga, sest neli aastat tagasi avatud tibulas koorus järjekorras 10 000. tibu.

Päevakangelase enda sõnul läks koorumisprotsess hästi ja pärast paaritunnist sündimisjärgset uinakut sai ta juba jalad alla.

"Tunne on suurepärane," rõõmustas tibu. "Munakoore katki toksimisel tegin vahepeal küll pisemaid puhkepause ja pärast koorumist soovitasid vanemad tibud mul pisut jõudu koguda, ent praegu olen igati tegus."

Tibu märkis, et on uue elupaigaga hästi kohanenud ning jõudnud teiste tibudega juba tutvuda.

 

Pirita kutsub tagasi defektiga graniitsõelmed

Pirita linnaosavalitsus jagas talvel libeduse tõrjumiseks elanikele graniitsõelmeid, mis nüüd tuleks tagastada, sest nende testimisel leiti, et sõelmed kippusid oma kuju tõttu kallakult alla veerema.

Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder sõnas, et iga kolmas vaadeldud tera oli liiga ümmargune ja iga viies liiga kandiline. "Ümmargused sõelmed on nagu kevadine armastus, mis kaua ühe koha peal ei püsi ja käest kipub libisema," tõi linnaosa vanem välja.

Selleks, et ka järgmisel aastal oleks kõnniteedel libedust vähem, palub linnaosavalitsus tagastada juba jagatud ja libeduse tõrjeks kasutatud graniitsõelmed, et need järgmiseks talveks korda teha ja uuesti välja jagada. Linnaosavalitsus palub juhtunu tõttu vabandust ja palub ühendust võtta kindlasti ka nendel, kes kõiki sõelmeid enam üles ei leia. "Sel juhul on võimalik kokku leppida sõelmegraafikus," kinnitas Mölder.

Grillfesti uudispomm: Jamie Oliver avab festivali seatapuga

Reedel, 12. juunil, Pärnus Vallikääru aasal algav kahepäevane toidukultuurifestival Hea Toidu Festival - Grillfest saab oma piduliku alguse ilmakuulsa koka Jamie Oliveri läbiviidava workshopiga, kus staarkokk tutvustab Inglise seatapukultuuri.

Festivalile sissepääs on tasuta, aga Jamie osalemise ja reisikulude katmiseks on korraldajad sunnitud kehtestama pileti ehk spetsiaalse Jamie autogrammiga käepaela.

Festivali korraldaja Auris Rätsep selgitab: "Jamie käepaela omanikud saavad mõlemal festivalipäeval kõikides Grillfesti restoranides süüa nii palju sealiha kui jaksavad, kusjuures lisa maksta ei ole vaja."

 

Tervisenädalal seistakse teatris püsti

Rahvusooper Estonia korraldab aprillis teatrirahvale tervisenädala.

Näiteks alustab söögitoas tööd toidulett vasakukäelistele. Parema rühi saavutamiseks ja koosolekutele kuluva aja lühendamiseks toimuvad tervisenädalal kõik koosolekud püsti seistes.

Teater hoolib ka külastajate tervisest ja ajast, seepärast viiakse tervisenädalaks teatrisaalist toolid välja ja lühendatud etendusi saab vaadata püstijalu. Kuna tervisenädala etendused "Savoy ball", "Boheem", "Minu veetlev leedi", "Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi", "Rigoletto" ning "Prints ja kerjus" on praktiliselt välja müüdud, annab see teatrile võimaluse lisada saali kakskümmend rida. Nii mahutab saal üle tuhande inimese ja kõik soovijad pääsevad etendustele. Külastajad ei pea oma kohtade pärast muretsema – kõik seisukohad märgitakse kleepsudega põrandale.

 

Pikoprint võtab kasutusele uue innovaatilise rohelise trükitehnika

Eesti ainus roheline kirjastus Pikoprint võtab kasutusele innovaatilise trükitehnika ja hakkab raamatuid trükkima puulehtedele.

"Keskkonnasõbralik lähenemine ning väike jalajälg on meile väga oluline. Meie raamatute kohta võib öelda, et need on valmistatud koostöös puudega, kasutame ainult keskkonnale neutraalset FSC sertifikaadiga paberit. Samas oleme otsinud viimase poole aasta jooksul veel rohelisemaid trükitehnikaid. Lõpuks võibki uhkusega tõdeda, et oleme saavutanud läbimurde," ütles kirjastuse asutaja ja eestvedaja Taavi Toots.

Pikoprint testis mitmeid võimalusi, kuid kõige parema tulemuse andsid trükk banaanikoortele ja puulehtedele. "Banaanikoor kui raamatumaterjal on täiesti tõsiseltvõetav alternatiiv paberile, tulemused olid muljetavaldavad. Raamatute kubatuur oleks võinud natukene väiksem olla, aga et viimase paarikümne aastaga on raamatute ostmine vähenenud, siis suuremad raamatud täidavadki paremini tühje riiuleid," tõdes Toots.

 

Valga otsustas teha Valka linnale ettepaneku ühinemiseks

1. aprilli öösel kogunenud Valga linnavalitsus otsustas teha Valka linnale ettepaneku ühinemiseks.

Valga linnapea Kalev Härk tõdes, et ajalooliselt on aastasadu olnud tegemist ühe linnaga, mis segastel asjaoludel kahetsusväärselt 95 aastat tagasi kaheks jagati.
Kuulumine Eesti või Läti riigi koosseisu või hoopis iseseisva linnriigi moodustamise küsimus lahendatakse rahvahääletuse teel. Kahe linna liitumise tulemusel tekib u 19 000 elanikuga omavalitsus, mis on elanike arvult Eestis 6. või Lätis 12. linn.

Ühinemine loodetakse viia lõpule järgmise aasta suveks, kui möödub 750 aastat Valga linna esmamainimisest.

 

Click & Grow asub lähitulevikus Marsil toitu kasvatama

Eesti firma Click & Grow, mis on tuntud oma innovaatilise taimekasvatustehnoloogia poolest, on ehitamas viie ruutkilomeetrise pindalaga maa-alust termotuuma kurgikasvandust, mis suudab senisest oluliselt soodsamalt varustada California osariigi elanikkonna tarbimisvajadusi.

Tehas ehitatakse Nevada osariigis asuva Reno linna äärealadele, Tesla gigatehase vahetusse lähedusse. Kurgikasvandus hakkab kasutama uudset energiaallikat, milleks on termotuumasüntees.

"Jäljendades päikesel toimuvaid loomulikke protsesse, oleme leidnud viisi, kuidas toota taimedele valgust ilma energiat elektriks ja tagasi muundamata. See võimaldab meil väga arvestataval määral langetada lõpp-produkti hinda ning samuti kiirendab viljade kasvuprotsessi," ütles Click & Grow tootearenduse osakonna juht Priit Pedastsaar.

Click & Grow üheks eesmärgiks on koostöö alustamine NASA või Space X-ga, et teha tehnoloogia kasutatavaks ka toidu tootmiseks tulevastel kosmosereisidel, näiteks mehitatud Marsi missioonidel.

Click & Grow praegune toodetevalik koosneb nutipotist Smartpot ja nutikast ürdiaiast Smart Herb Garden. Click & Grow nutitooted hoolitsevad su taimede eest neid kastes, täpselt piisavas koguses toiteained doseerides ning seeläbi võimaldades kõigil kasvatada erinevaid taimi ilma omapoolse jõupingutuseta.

 

Itella SmartPOST viib autovabal päeval pakid kohale ühistranspordiga

Itella SmartPOST tähistab täna autovaba päeva. Kõik ühe linna siseselt saadetavad postipakid viiakse sel päeval kullerite poolt pakiautomaatidesse ühistranspordi või jalgrattaga.

“Eelkõige tähendab see lisatööd suuremates linnades, kus pakisaatmist ühe linna siseselt on rohkem ning vahemaad pikemad,” rääkis Itella SmartPOSTi tegevjuht Risto Eelmaa. Autovaba päeva tähistamiseks on ettevõte palganud üle Eesti juurde nelikümmend kullerit.

“SmartPOSTi pakiautomaadid asuvad kaubanduskeskuste sisepindadel ning need jäävad ka ühistranspordiga lihtsasti ligipääsetavatesse kohtadesse. Mõnel juhul tuleb siiski lisaks ühistranspordile pakkide kohaleviimiseks kasutada ka ettevõtte sümboolikaga siniseid jalgrattaid,” lisas Eelmaa.

 

Soome politsei loobub õhuvägedest

Soome politsei laskis täna lendu 250 kajakat, kes valvavad elanike turvalisuse järele.

 

Poliisi saa omat ilmavoimat Sanonta "lentävät tulevat" saa aivan uuden merkityksen, kun poliisi vapauttaa tänään 250...

Posted by Suomen poliisi on Tuesday, March 31, 2015

 

Uus ERR-i rakendus muudab nutitelefoni solaariumiks

Päästjad esitasid vanaprouale uue pliidi eest 4000-eurose arve


Maailmakuulus teadlane Stephen Hawking osaleb R2 saates "Hallo, Kosmos!"

Professor Stephen Hawkingit peetakse üheks kõige hiilgavamaks füüsikateoreetikuks pärast Albert Einsteini. Ta on ka korduvalt avaldanud arvamust maavälise mõistusliku elu teemadel. Täna saabus staarfüüsiku esindajalt kinnitus, et ta on andnud nõusoleku intervjuuks Raadio 2 saatele "Hallo, Kosmos!".

"Loomulikult olen täielikus vaimustuses! Alates saatesarja algusest aastal 2010 on professor Hawking olnud üks mu unistuste saatekülalisi ja ma ei jõua ära oodata, millal saan temaga jutustada maavälisest elust, tehisintellektist ja inimkonna tuleviku väljavaadetest," juubeldab Raadio 2 menusaate “Hallo, Kosmos!” autor Ingrid Peek, kellele tuli tippteadlase nõustumine üsna ootamatu üllatusena.

Loe edasi...

 

Toila rannast leiti müstiline elukas

 

Eile öösel tõi Toilas meri kaldale mereasuka, kelle sarnast ei ole meie meredes varem nähtud. Kutsusime hommikul kohale...

Posted by Toila Vabatahtlik Merepääste on Wednesday, April 1, 2015

 

Peugeot kavandab sõidukit Marsile

Maailma Kosmoseagentuur ja Euroopa üks suuremaid autotootjad Peugeot sõlmisid kokkuleppe Marsil kasutatavate sõidukite loomiseks.

Heade kavatsuste kokkuleppe nime kandev dokument näeb ette Marsil kõlbuliku sõiduki arenduse ning transpordi lähimale planeedile 2028. aastal. Sõidukid transporditakse Marsile detailidena ning komplekteeritakse kaaluta oleku tingimustes.

Sõiduki funktsioon saab Marsil olema sama mis Maal, see on nii praktilise sõiduvahendi kui emotsiooni loojana igapäeva, oluliselt erinevad on aga sõiduolud, kuna lähima poolsajandi jooksul eraldi teede loomist marsimissioon ette ei näe.

Autod nagu ka inimesed, jäävad praeguse info kohaselt Marsile.

 

Konkurss Eesti Laul kanti UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja

Brüsselis toimuval UNESCO vaimse kultuuripärandi komitee istungil otsustati kanda konkurss Eesti Laul UNESCO vaimse pärandi esindusnimekirja. Taotluse selleks esitas Eesti riik UNESCOle eelmise aasta oktoobris.

Loe edasi...

 

Toit ja vaba aeg: musta ruutu saab nüüd leiva peale panna

Meie tuntuima lihakombinaadi tootesari "Kultuur kõlbab patta panna" täienes alanud nädalal kõrge lihasisaldusega Musta ruudu täissuitsuvorstiga.

Loe edasi...

 

王熹熹 kureerib 中爱当代版画展

承上启下,1998年爱沙尼亚的AnonymousBoh(化名AlPaldrok)发起了“不受欢迎”(NONGRATA)艺术团体。该团体虽然其成员来自不同的国家,但他们的作品却涉及木刻版画、丝网版画和行为艺术等多种形式。十几年来他们在欧洲、亚洲和美洲的美术馆、画廊、学校,甚至酒吧、大街上进行各种展出,已经是世界知名的艺术团体之一了。该团体的反思性、客观性和试验性,以及不落俗套、执着于内心的艺术追求,使其声名远播。

Loe edasi...

 

Kunstis on visuaalsete kujutiste kasutamine edaspidi keelatud

Eilsel koosolekul Kultuuriministeeriumis otsustati, et alates 1. juunist 2015 keelatakse kujutavas kunstis visuaalsete kujutiste kasutamine. Keeld puudutab nii näitusi, festivale, trükiseid kui reklaammaterjale.

Loe edasi...

 

Eestlased võisid Ameerikasse enne Columbust jõuda

Uued tõendid näitavad, et eestlased olid esimesed eurooplased Ameerika pinnal.

Tõendid põhinevad näiteks eestikeelsel graffitil, kus on kirjeldatud eestlaste tualetiharjumusi.

Loe edasi...

 

Jõekalade liikumisvõimalused vajavad parandamist

Tänu KIKi rahastatud projektidele pääsevad lõhilased ja teised merekalad hästi Eesti jõgedesse kudema. Samas on jõekalade liikumine mere suunal jätkuvalt raske ning riik kaalub meetmeid, kuidas tagada ka kõigile kalaliikidele võrdsed võimalused. Ühe võimaliku variandina nähakse osade jõgede voolusuuna muutmist.

"Keskkonnaministeeriumi poolt kalade seas läbi viidud rahulolu-uuring näitas, et merekalade ränne on tänu vooluveekogude seisundi parandamisele ning kalapääsude rajamisele hea. Sama ei saa aga öelda jõekalade kohta, kelle võimalused merre liikuda on raskendatud," ütles KIKi juhatuse liige Lauri Tammiste. Tema sõnul tuleb koostöös ihtüoloogidega ka sellele probleemile lahendus leida.

Koostöös kalandusekspertidega on kaalutud nii voolusuuna muutmist kui ka kalatrammide kasutuselevõttu, et tagada nii jõe- kui ka merekalade võrdne kohtlemine. Millistel jõgedel ja mis lõikudel voolusuuna muutmine parima efekti annaks, on täna veel vara öelda, aga töö selle nimel käib.

 

Alates 15. maist saab trammiga kesklinna sadamasse

Käesoleva aasta 15. maist saavad tallinlased ja linna külalised kasutada Kesklinna sadamasse sõiduks tramme number 1 ja 2.

Tallinna linnatranspordi ASi juhatuse esimehe Enno Tamme sõnul on trammiliikluse juhtimine läbi Tallinna reisisadama saanud uue, kiire ja hõlpsalt teostatava lahenduse.

"Uurides mitmeid linna ajalugu käsitlevaid dokumente, nagu Läti Henriku kroonika, Muhhammad al-Idrīsī 1154. aastal koostatud maailmakaart ja Balthasar Russowi kroonika, jõudis Tallinna trammiliikluse arendamise töögrupp järeldusele, et kõige hõlpsam on tuua sadam trammiteele lähemale, mitte vastupidi," ütles Tamm.

Tallinnas uue sadamaakvatooriumi rajamisel väljakaevatud pinnas ei lähe kaotsi. Kuna Soome Vabariigi president on juba aastaid kurtnud, et reisisadama melu häirib tema und, on Helsingi linnavalitsus otsustanud viia Helsingi Kesklinna sadama Suomenlinna taha ja senise sadama akvatooriumi täita. Töödega alustatakse samuti järgmisel nädalal ning kogu Tallinna rannikult väljaammutatud pinnas läheb Helsingi sadama täitmiseks.

 

Photopoint asub paberfotosid kohale toimetama droonide abil – loetud minutitega ükskõik kuhu

Paberfoto – see on Sinu poolt talletatud väärtuslik hetk ajas. Seda aega väärtustatakse Photopointis üle kõige. Kasutusele võeti tehnika viimase sõna – droonid, et toimetada fototellimused kliendini loetud minutitega – ükskõik kus ta ka ei viibiks.


FC Flora teatas, et nende mängija Rauno Alliku hakkab muusikuks

 

Eile Eesti koondise eest 76 minutit head mängu näidanud Rauno Alliku teatas täna hommikul oma liitumisest ansambliga...

Posted by FC Flora on Wednesday, April 1, 2015

 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: