TMW unistuste peo konkursi võitjad kutsuvad esinema 5LOOPSi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

5LOOPS
5LOOPS Autor/allikas: Pressimaterjalid

Tallinn Music Weeki (TMW) ühise "Tee oma pidu" konkursi võitis mitteformaalsele õppele ja rahvusvahelisele noortevahetusele keskendunud mittetulundusühingu Shokkin Group esitatud peoidee. Grupis osalevad noored soovisid unistuste peo korraldada Tallinna Kesklinna noortekeskuses, kutsudes esinema oma lemmikust hiphop-artisti 5LOOPS’i.

"Tee oma pidu" konkursi võitja valiti ligi saja põneva peo- ja kontserdiplaani seast. Võidu toonud idee paistis silma nii läbimõeldusega kui eesmärgiga jagada mõnusat elamust võimalikult paljude ea- ja mõttekaaslastega.

Kesklinna noortekeskuses tegutseva unistuste peo võitjad, hiphopi ja graffiti-kunsti entusiastidest Shokkin Group liikmed ootavad väga eelseisvat pidu. Pidu toimub reedel, 27. märtsil kell 15.00.

"Meid motiveerib võimalus midagi uut kogeda ja ise päris oma pidu korraldada. Olen ka ise juba mõnda aega räppimisega tegelenud ja minu arvates on 5LOOPS üks parimaid kollektiive Eestis, kellel on alati midagi uut ja head ette näidata," ütles 18-aastane Anton.

Tulevase unistuste peo peaesineja 5LOOPSi alustala Martti Poom ehk MC s'Poom on meeldivalt üllatunud, et keegi just nimelt neid kogu TMW menüüs pakutavate artistide seast välja valiti. "Väga lahe, et meiesugust, keldritasandil kampa, oma peole soovitakse. Rõõm on kuulda, et me muusika ikka noorte seas levib, et meie sõnumit mõistetakse ning jagatakse. Kindlasti anname endast parima, et tuleks ka hea pidu," lubas ta,

Eesti räpimaastiku üks staažikamaid tegijaid, s’Poomi juhitud selge ja mõtteterava joonega Tartu grupi 5LOOPSi loomingule on iseloomulik klassikaline 1990ndate hiphopi kõla, milles on korduma/loopima pandud viis erinevat, peamiselt jazzi ja funki varakambreist pärinevat helisämplit. Matsakatele biitidele on uusi värve lisanud eriilmelised räpparid ja taustameisterdajad, teiste seas Hr.Kivi ja DJ Kayot, Põhjamaade Hirm, Chalice, Tommyboy, Okym Riim, Gorõ Lana, Reket, JOC, Genka jpt. Eesti hiphopi ajalukku on end salvestatud ka mitme leidliku visuaaliga videoga, mille autoriks on enamasti Martti Poom ise.

"Tee oma pidu" konkursi raames sooviti oma unistuste pidudele enim esinema ka möödunud aasta EMT ja TMW publikulemmiku tiitli pälvinud Metsakutsut, folkpop sensatsiooni Curly Strings, räppar Tommy Cashi ning Marten Kuninga ja Daniel Levi bände. Lennukaimaks ideedeks olid muuhulgas aeroobikaseanss Valgevene postpunk-pundi Super Besse saatel Viru keskuse aatriumis ning Markus Rafael Nylundi kontsert Linnahalli katusel, sekka ka mitmeid kooli- ja kodupeo soove.

Möödunud aastal esmakordselt korraldatud "Tee oma pidu" konkursi võitis Lasnamäe Vene gümnaasiumi õpilane Darja, kes sai korraldada unistuste peo oma kooli aulas, kutsudes esinema oma kauaaegse lemmiku Instrumenti Lätist.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: