Perekonnaseisuameti juhataja: sooneutraalsed nimed ei esine Eestis väga sagedasti ({{commentsTotal}})

{{1426680656000 | amCalendar}}
Foto: Erakogu

Tallinna perekonnaseisuameti juhataja Karin Kask rääkis sooneutraalsetest nimedest ning tõdes, et Eestis ei ole see õnneks liiga sage probleem.

"Meil ei ole see väga sage, vaid üsna mõistlikus proportsioonis," ütles Kask ETV saates "Terevisioon".

Ta selgitas, et tunnete järgi perekonnaseisuamet ei tegutse. "Meil on olemas nimeseadus, millest lähtuvalt me lapsele eesnimesid paneme ja abiks Eesti keele instituudis olevad keeleteadlased ja meil on olemas registrid, kus me saame kontrollida nende nimede olemasolu," selgitas Kask.

Eestis on mitmeid nimesid, mis sobivad nii poistele kui ka tüdrukutele. Nende hulgas Keit, Karol, Renee, Toni ja Helmen. Kui Eestis on näiteks 1193 tüdrukut, kes kannavad nime Kai, siis on ka viis poissi, kellel on sama nimi. "Maailmas on nimesid ja riike palju," ütles Kask, kes selgitas, et Taanis on Kai mehenimi.

Ta lisas, et nimede sooneutraalsus on tänapäeva ühiskonnas probleem. "Teistes riikides on need seadustega reguleeritud ja siit võib tulla ka probleem nimedesse. See ei reguleeri ainult nime panemist, vaid ka nime vahetamist," selgitas Kask.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: