Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Läänemaal tõi Tori tõugu mära ilmale kaksikud varsad

Foto: ERR

Läänemaal Topi talus juhtus üsna harukordne asi. Nimelt sai kaksikute varssadega maha Tori tõugu mära Päike.

Hobustel sünnib üldse kaksikuid väga harva, aga seda, et Tori hobusel seda oleks juhtunud, ei teatagi. Loomalapsed said täna kümnepäevaseks ja on igati triksis-traksis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kaks varssa, suurem neist poiss ja väiksem tüdruk, kepsutavad nii lustlikult ringi, et nende vaid kümnepäevane vanus tundub uskumatu. Topi talu rahvas hoidis esimesed päevad pärast seda, kui Päike kaksikud ilmale tõi, ikka hinge kinni ega tahtnud esialgu kellelegi rõõmsat sündmust kuulutada. Sest kui hobustel kaksikud sünnivadki, kipub nõrgem ikka kõrvalt kaduma. Aga praegu juba paistab, et tittedega on kõik hästi.

Varsad tulid ilmale öösel ja olid pereliikmetele hommikul suureks üllatuseks. Muidugi teati, et Päike on tiine, aga kahe varsa tulekut ei osatud oodata.

Topi talu noorperemees Andres Vaan ütles, et kaksikute varssade sündi ta ei oodanud üldse. "Minu teada on Tori tõus elusalt sündinud kaksikud esmakordselt. Nii et väga haruldane."

Varssadel nimesid veel ei ole ja nimedele tulebki nüüd konkurss korraldada. Mõlemad nimed peavad algama p-tähega, sest isa nimi on Peron.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: