Tüütu Onu Alko kutsub üles vähem jooma ({{commentsTotal}})

{{1426574090000 | amCalendar}}
Onu Alko
Onu Alko Autor/allikas: Kuvatõmmis

Kinoteatri koostöös sotsiaalkampaaniaga "Joome poole vähem" on valminud joomise vähendamist pooldav reklaamklipp inimesi kimbutavast Onu Alkost.

Seni sotsiaalseid teemasid meelelahutusliku stand-upi ja teatriga sidunud rühmitus Kinoteater ärgitab oma esimese sotsiaalreklaamiklipiga järele mõtlema alkoholitarbimisharjumuste ja alkoholi rolli üle Eestis.

Alkoholitarbimise probleem on midagi, millega rohkem või vähem teadlikult puutub kokku ilmselt valdav osa eestimaalastest, hea õnne korral lehest statistikat lugedes, aga enamasti siiski lähemat-kaugemat tutvusringkonda jälgides, tõdeb Kinoteater.

"Kui tegime depressioonist rääkivaid teatrilavastusi "Varesele valu ..." ja "Harakale haigus...", tekkis vahepeal mõte kõlistada kellukest iga kord, kui keegi ütles, et ta isa või ema on alkohoolik. Üsna pea mõistsime, et peame sellest ideest loobuma, kuna kelluke oleks kujundlikult öeldes jäänudki helisema, nii läbiv oli see joon kõikides lugudes," nentis reklaami stsenarist Paavo Piik.

"Viimasel ajal tundub üha enam, et meie suhtlemiskultuur on liikunud olukorrast, kus alkohol on sotsiaalne libesti, olukorda, kus alkoholist on saanud sotsiaalne kohustus," kommenteeris teine stsenarist Henrik Kalmet kultuurilise ja sotsiaalse surve olukorda, kus tänu kommetele ja traditsioonidele pole alkoholijoomine enam paljudele valikuvabadus.

Kokku on Kinoteatri käe alt sündinud kaks alkoholiproblemaatikaga tegelevat reklaamklippi. Teema olulisust eestlaste jaoks näitab, et esimesena avalikustatud klipp, "Onu Alko valvab sind. Sünnist surmani", on vaid mõne päevaga kogunud juba üle 53 000 vaataja.

Stsenaarium: Paavo Piik ja Henrik Kalmet, režii: Doris Tääker. Klipis teevad kaasa näitlejad Karin Rask, Bert Raudsep, Raivo E. Tamm, Märt Pius, Ursula Ratasepp-Oja.

Klippide valmimist on rahastanud Norra toetused, Sotsiaalministeerium ja Terve Eesti Sihtasutus.

 

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: