Margit Kilumets luges ette katkendeid Jaak Joala vanaema päevikust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Saatejuht Margit Kilumets kirjutab raamatut Jaak Joalast ning naise kätes on materjal, mis varem avalikkuseni pole jõudnud.

"Minu kõige suurem allikas ja turvakodu on Jaagu naine Maire Joala. Tänu temale on mul ligipääs väga paljudele materjalidele, piltidele ja mälestustele, mida kellelegi teisel pole siiani olnud," selgitas Kilumets ETV saates "Ringvaade".

Kilumetsa üheks allikaks on ka Joala vanaema kirjutatud päevik, kus ta jagab oma muresid ja rõõme Jaagu kohta. "Ma saan siit väga palju inspiratsiooni ja see pole mingi moospäevik," ütles Kilumets.

Naine rääkis, et päevikust paistab selgelt, et see pole kirjutatud iseendale. "Vanaema on olnud tohutult uhke Jaagu üle. Siin on läbilõige lasteaiast viimase abieluni välja," lausus ta.

Kilumets tõdes, et loodab kirjutada raamatut sellest, mida inimesed seni Joalast ei tea. "Me oleme Mairega sellest palju rääkinud ja ta on täiesti kindel, et Jaak oleks tahtnud, et oleks selline üsna tõele pretendeeriv elulugu," rääkis Kilumets, miks ta raamatu kirjutamise ette võttis.

Kilumets lisas, et teiste kirjanikega ta võidu ei jookse. "Ma kujutan ette, et on inimesi, kes on kirjutanud seda septembrikuust saadik, kui Jaak suri," arvas Kilumets, kelle raamat ilmub sel sügisel.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: