Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Perekond meenutas Tarmo Leinatamme: ta tegi haiglavoodis ka pulli

Siiri, Kirke ja Kris Leinatamm jagasid oma mälestusi isast ja abikaasast Tarmo Leinatammest.

"Ta tuleb alati meelde seoses muusikaga. Ma olen üdini tänulik Kreisiraadio CD eest, mis mul juba hüppab, sest ma kuulan seda igal hommikul," ütles tütar Kris ETV saates "Hommik Anuga".

Abikaasa Siiri tunneb kõige rohkem puudust Tarmo nõuannetest. "Mis iganes ajad meil olid, ta oli alati olemas, ta alati hoolis, pani kõike tähele ja ütles sellise killu või tarkuse, mis aitas edasi minna," rääkis Siiri, kes oli Tarmoga juba lapsest saati koos. "Nagu tükk oleks läinud," lisas naine.

Kirke meenutas, et isa oli tõeline perfektsionist, kes poolikuid asju ei teinud. "Kui tuleb mõni filosoofilisem küsimus, siis tuleb mul tema elufilosoofia ette, et kõike võtta naljaga ja kõike teha hästi. Ükskõik, mis ülesanne oli, tema tegi seda laitmatult," rääkis tüdruk.

Siiri usub, et Tarmo nõudis endalt rohkem kui ta tegelikult oli. "Kui ta lõpupoole oleks võtnud natuke rahulikumalt, siis midagi oleks natuke teistmoodi olnud. Ta püüdis kõike teha väga hästi. Ta tahtis kõike saada kohe või isegi eile," tunnistas Siiri.

Perekonna sõnul oli ja on Tarmo surematu ning see peegeldus ka tema haiguses. "Ta tegi viimase minutini nalja, ta tegi haiglavoodis ka pulli," rääkis abikaasa Siiri.

Tänaseks on tütar Kris loonud sihtasutuse Leinatamme fond. Alles eile sündinud fond tegeleb uusimate teaduslike seisukohtadega vähiennetuses. "Selle fondi eesmärk on Eesti meeste tervise ja vähiennetuse võimalikkuse teavitustustöö. Fondi eesmärk on anda inimestele tagasi valik, kas hoolitseda oma tervise eest enne diagnoosi või hakata hoolitsema oma tervise eest pärast diagnoosi," rääkis Kris.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: