"Aktuaalne kaamera" tõi vaatajateni liigutava loo koju tagasi jõudnud koer Rekust

Foto: ERR

Kui paari päeva eest näitas "Aktuaalne kaamera", kuidas kolm aastat kadunud koer koju jõudis, siis täna käis Tallinnas elav Ainika Metusalet oma viis aastat tagasi kadunuks jäänud Rekul Pärnu loomade varjupaigas järel.

Naine nimetas taaskohtumist uskumatuks ega suutnud pisaraid tagasi hoida.

Lugu on tõepoolest uskumatu, sest koer läks kaotsi 2010. aastal Lagedil, tavalisel jalutuskäigul. Nagu iga kord, lasi Ainika Metusalet majade vahelt välja jõudes oma Reku vabalt jooksma. Rohkem ta looma ei näinud. Ja mõistagi kadus pikkade aastate jooksul lootus.

"See oli tõesti suur üllatus. Me olime südames ta juba ammu maha matnud, kogu perekonnaga. Me otsisime, mõtlesime, et võtame uue koera endale. Ja leidsin ta siitsamast Pärnu varjupaigast. Ma ei uskunud seda alguses, et ta tõesti minu koer on. Aga tulime kohale, leidsime, tuvastasime ta ära," rääkis Reku õnnelik perenaine Ainika Metusalet.

Liigutatud perenaine nentis, et ta ei usu, et lemmik vahepeal midagi ilusat pidi läbi elama, kuid vähemalt on ta elus ja terve.

Saatuse käsi oli mängus sellegi koha pealt, et Ainika tahtis mitu korda uut koera võtta, aga alati tuli mingi takistus. Ja kui ta siis otsustas, et võtab uue koera varjupaigast, leidis ta koerte fotosid vaadates, et ühel on tema Reku. Muidugi kiirustas ta kohe Pärnusse.

"Aga no oma koera tunned ju ikka kaugelt juba ära. Siin ei olnud kahtlustki, et on meie oma. Ta tuli ja pani pea sülle. Ta oli nagu täiesti rahulik, nagu oleks kodus tagasi," kirjeldas õnnelik perenaine.

Niimoodi jättis Reku täna varjupaigaga hüvasti. Siia oli ta toodud mullu augustis Viluverest, politseikonstaabel oli looma metsast leidnud.

Koerale pandi nimeks Zeus. Aga kurnatud loom ei kohanenud varjupaigaga ja oli vahepeal ühe lahke pere juures hoiukodus. Seejärel oli koer ta taas mõnda aega varjupaigas, kuni lõpuks võis oma päriskodu poole teele asuda. Ja õppida taas reageerima oma vanale nimele.

Kahjuks pole sellist õnne kõikidel loomadel. Pärnu varjupaigas on praegu 18 koera.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: