Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Huumoriliit: Baskin näitas, et huumor on relv, millega kõigutada äpardunud valitsusi

Eino Baskin. (Detsember 1983)
Eino Baskin. (Detsember 1983) Autor/allikas: Peeter Sirge/ERR

Eino Baskin on öelnud, et head anekdooti saab edasi rääkida kolm korda - sõbrale, uurijale ja kongikaaslasele.

Seda öeldes lähtus ta ilmselt oma elukogemustest. Tegelik elu näitab, et anekdoote, mida tema rääkis, räägiti edasi kümneid ja sadu kordi rohkem. Ja räägitakse veelgi nii siin- kui teispoolsuses, edastab Eesti Huumoriliit oma järelehüüdes maestro Eino Baskinile.

Eesti Huumoriliit tunneb sügavat kurbust Eesti ühe suurima humoristi lahkumise pärast ning avaldab kaastunnet lahkunu omastele ja Eesti rahvale. Eino Baskin on oma tegevusega andnud suure panuse huumori arengusse nii Eestis kui ka endise Nõukogude Liidu territooriumil. Ta on näidanud, et huumor on relv, millega saab kõigutada äpardunud valitsusi ja režiime. Tema säravad etteasted laval, raadios ja teleekraanil jäävad kordumatuteks ja elamusterohketeks. Tema poolt loodud Vanalinnastuudio ja hilisem Vana Baskini Teater on väsimatult toonud meeleoluka komöödiateatri üle Eesti ka paljudesse väiksematesse kohtadesse esinema, et ka maarahvas saaks vahetult nautida üht olulist osa Eesti kultuurist, milleks on huumor. Sügav kummardus Einole selle eest. Oleme veendunud, et ta jääb edasi elama meie rahva südames.

Eesti Huumoriliidu nimel

Eesti Huumoriliidu esimees Andrus Tamm

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: Eesti Huumoriliit

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: