Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

3D kogudus viis kiriku ööklubisse, et kõnetada tänapäeva noori

Foto: https://www.facebook.com/3Dkogudus

Eestis on kogudus, mille jumalateenistusi peetakse ööklubis ning liikmeid ristitakse tünnisaunas.

Koguduse asutaja, 25-aastane Jakob Remmel on pastor juba viiendat põlve. Seejuures tema isa ja vanaisa peavad pastoriametit tänaseni. Jakobi isa Meego Remmel on ühtlasi ka Eesti kristlaste ja baptistide koguduste liidu juht. Mõte luua aga päris oma kogudus tekkis Jakobil viis aastat tagasi, vahendas ETV saade "Pealtnägija".

"Kui ma vaatasin enda sõprade ümber ringi, kes mõni oli nendest väga huvitatud Kristuse suhtest, aga väga paljude jaoks oli kiriku uks selline barjäär, millest nad lihtsalt ei olnud valmis üle astuma. Ja ma mõtlesin selle peale, et kas oleks võimalik luua või rajada kogudus, mis kõnetab tänapäeva Eesti noori," selgitas Remmel 3D koguduse mõtet.

Igal pühapäeval peab baptistlik 3D kogudus jumalateenistusi Vabaduse väljaku ääres asuvas ööklubis, vaid kiviviske kaugusel Jaani kirikust.

"Me tahame ka jõuda nende inimesteni, kes muidu kirikuhoonesse ei tuleks. Miks just ööklubi? Esiteks see on koht, mis tekitab inimestes tunde, et okei seda võib-olla ei ole keegi teinud. Aga samas me järgime seda, mida Jeesus tegi piiblis. Ka tema läks otse patuste sekka," selgitas koguduse liige Mihkel Rehepapp.

Meelitavad liikmeid videolahendustega

3D koguduse 90 ametlikust liikmest moodustavad valdava enamuse 16-25-aastased noored, kel lisaks Tallinnale on võimalus kokku saada ka Tartus. Ka seal ei toimu igapühapäevased jumalateenistused kirikus, vaid hoopis kinos. Aga noorte jumalateenrite usu populariseerimise katsed ei piirdu vaid ootamatute kohavalikutega.

"Me üritame kasutada videolahendusi palju, ma arvan, et inimestele meeldib üldiselt vaadata videoid, filme. Me üritame kasutada muusikat, mis on elav, mis oma stiili poolest mahub sellise popkultuuri sisse, kus on trummid, kitarrid," rääkis Remmel.

Omamoodi ägedat ja üsna iselaadset vaatepilti pakub ka moodus, kuidas kogudus usku pöördujaid ristib. "Mind ristiti tünnisaunas. Kuna see oli nii külm aeg, siis tavalises veekogus ei oleks enam võimalik olnud," rääkis koguduse liige Helin Tammel.

Ka möödunud pühapäeval toimunud jumalateenistusel sai värske koguduseliige värvikad ristsed. Trotsides hilistalvist jahedust sai üks tüdruk oma usule ametliku õnnistuse suisa Harjumäe jalamil.

Traditsioonilisema maailmavaatega usumehed tunnevad, et vabakirikud kannavad edasi moodsama aja mustreid. "Noored saavad vanemaks ja nad tahavad taas jälle selliseid traditsioonilisemaid asju. Selles ei ole kahtlust ja kui nad mingil perioodil tahavad käia ööklubis jumalateenistusel, ja nagu ma kuulnud olen tehakse seal palju head, siis miks mitte," rääkis vaimulik Arne Hiob.

3D koguduse juht ja pastor Jakob arvab, et lähimas tulevikus jäävad nad kindlasti ööklubi-jumalateenistustele truuks ja oma kiriku rajamist ei pea ta hetkel veel mõttekaks. Ent unistus oma haarde laiendamisest ka mujale Eestisse, sealhulgas kindlasti ka Lasnamäele, elab jõudsalt edasi. Üheks suurimaks eesmärgiks ongi Jakobil levitada ususõnumit ka venekeelsete noorte seas.

"Minu ettekujutus, minu unistus oleks see, et kõik inimesed saaks sellest sõnumist osa, see, millise valiku nad teevad, see on igaühe enda teha," põhjendas Remmel.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: