Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kevadel ilmuvad "miiniväljad" ohustavad lemmikloomi

Foto: Marie Coleman/Creative Commons

Kevade tulekuga hakkavad linnapildis üha enam silma koerte "miiniväljad". Tegemist pole ainult esteetlise probleemiga, sest teise koera väljaheited võivad põhjustada lemmikutel tõsiseid terviserikkeid.

Loomaarst Tiina Toomet tõdes, et kevadistel pikematel jalutusradadel jääb ette ka rohkem "miiniväljasid" ehk pargialasid, kus talvel on jäetud ära koristamata teiste loomade väljaheited, vahendas ETV "Terevisioon".

Väljaheidetega kokkupuutel on kõige suurem oht, et koer võib saada parasiidid. "Siseparasiidid on nendes "miinides" sees ja see on väga tõenäoline, et koer või kass need saab, sest 2007. aastal avaldatud Eesti maaülikooli uuringus selgus, et ligi neljandik koertest oli nakatunud siseparasiitidega," selgitas Toomet.

Tiina Toometi sõnul on see tingitud parasiitide kavalusest. "Parasiidid on väga kavalad ja kui nad seda ei oleks siis oleksid nad ammu juba ära hävitatud," tõdes Toomet. "Isegi kui me anname loomale ussirohtu, on see huupi tulistamine, kas saame parasiidile pihta või mitte," selgitas ta.

Tiina Toomet kutsub üles kõiki koeraomanikke kaasas kandma kakakotti ning kui inimesed näevad, et koeraomanik ei korja üles väljaheidet oma koera järelt, võiks neile pihku poetada kilekoti, millega see üles korjata.

Toimetaja: Allan Rajavee/Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: