Täna õhtul kuuleb klubis TAFF džässigeeniust ja tõusvaid tähti ({{commentsTotal}})

Aleksander Paal
Aleksander Paal Autor/allikas: Jazz.ee

5. märtsil täidavad Mustpeade maja keldrisaali Aleksander Paali virtuoossed saksofonihelid. Klubipresidendi Raivo Tafenau sõnul on tegu geeniusega.

„Tema areng on kosmiline,“ kiidab Tafenau noort talenti, kes eelmisel suvel Hollandis toimunud konkursil “Northern European Jazz Talent” võitis peapreemia.

Aleksander Paal Quintet koosseisus mängib kontrabassil Heiko Remmel, klaveril Holger Marjamaa ja trompetil Jason Hunter.“Selle koosluse igast keharakust kiirgab positiivsust ja need noored muusikud kujundavad eesti džässi homset“ tunnustab klubi president.

Mustpeade maja keldrisaalis tegutsevas džässi ja kirjanduse klubis TAFF saab igal neljapäeval nautida valitud muusikat ja väärt kirjandust.

12. märtsil astub üles Joel Remmel. “Joel on üks meloodilises mõttes ilusamaid klaverimängijaid. Mees, kes paneb oma seesmise rikkusega inimesi kuulama,“ sõnab Tafenau. Joel Remmel Trio koosseisu kuluvad veel Heiko Remmel kontrabassil ja Aleksandra Krementski löökpillidel. Hiljuti Londonis džässi showcase‘il kriitikute vaimustuse pälvinud triol on juba kaks täispikka cd-d, mida müüakse üllatuslikult edukalt isegi Jaapanis. Muusikasse minnakse sügavuti, väliseid efekte ega veidrusi pole vaja. Loeb ainult muusika ilu.

19. märtsi klubiõhtu on Madis Muuli päralt. Muuli fenomenaalsus ja andekus peitub Tafenau hinnangul just elektrooniliste pillide käsitluses, millest ta suudab välja võluda väga huvitavaid helisid, kasutades samal ajal ka klassikalist džässpianismi. Madis Muul ja New Dimensions on grupp kaasaegseid muusikuid, kelle helide dimensioonid vibreerivad koos põhjamaise linna elutempoga.

Märtskuu viimase neljapäeva sisustab võluv Laura Remmel (Põldvere). Laura mõnusalt madalale ja sensuaalsele vokaalile lisavad varjundeid Joel-Rasmus Remmel klaveril, Heiko-Joseph Remmel kontrabassil ja karismaatiline Reigo Ahven trummidel. Laura Remmel aka Paula Mustikas on täiendanud oma teadmisi džässi vallas nii Bostoni Berklee Muusikakolledžis, Freiburgi Jazz&Rock Schule‘is ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus omandas magistrikraadi kaasaegse improvisatsiooni erialal. 2006. aastal esindas Eestit ansambli Suntribe koosseisus Kiievis toimunud Eurovisioonil. Koostööst Sven Lõhmusega on ilmunud kolm albumit. Lisaks sooloprojektidele ilmus 2014. aasta oktoobris ansambliga Carrot Lights debüütalbum “Carrot Lights”. Taff Club’is astub Laura lavale koos heade sõpradega, et taaselustada aastakümneid tagasi kirjutatud džässiklassikat. Kõlavad sellised tuntud standardid nagu Skylark, My Foolish Heart, Softly As In A Morning Sunrise jt.

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: TAFF klubiHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: